Σάββατο 17 Απριλίου 2010

Σχολικοί αγώνες: Γυμνάσιο Κιβωτού - 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών 1-5(1-1) - 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών - ΤΑΔ Γρεβενών 3-0 (1-0) αλλά και Βόλλεϋ

Πολύ ανώτερο το 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών συνέτριψε το Γυμνάσιο Κιβωτού με 5-1. Το Γυμνάσιο Κιβωτού προέβαλε αντίσταση μόνο στο 1ο 30λεπτο που το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1, ενώ στο 2ο ημίχρονο το 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών είχε καθολική υπεροχή, ήταν καταιγιστικό και σημειώνοντας άλλα 4 τέρματα, έφτασε εύκολα στη νίκη.
Το 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών προηγήθηκε στο... 15΄με πλασέ μέσα απ' την περιοχή του Γ. Πουρνάρα μετά από ασίστ του Σ. Τσιαρσιώτη, ενώ το Γυμνάσιο Κιβωτού ισοφάρισε με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Θ. Παπαδόπουλος στο 20΄. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πάλι μπροστά στο σκορ στο 40΄με πλασέ του Σούλα μετά από ασίστ του Ντινόπουλου, ενώ στο 53΄με κοντινό πλασέ του Ντινόπουλου μετά από εξαιρετική πάσα του Θ. Δημόπουλου έγινε το 1-3. 2 λεπτά αργότερα στο 55΄ο Πουρνάρας με έξοχο πλασέ από το ύψος της περιοχής διεύρυνε το δείκτη του σκορ σε 1-4, και ο Ντινόπουλος στο 59΄ένα λεπτό πριν τελειώσει το παιχνίδι, μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Κιβωτού, διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

2ο Γυμνάσιο Γρεβενών - ΤΑΔ Γρεβενών 3-0 (1-0)

ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, Πέμπτη 15 Απριλίου 2010

΄Ανετη επικράτηση του 2ου Γυμνασίου Γρεβενών επί του ΤΑΔ Γρεβενών με το ευρύ σκορ 3-0 στην  έναρξη των σχολικών αγώνων ποδοσφαίρου. Το 2ο Γυμνάσιο ήταν πολύ καλύτερο του ΤΑΔ καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, είχε την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας και έχασε πολλές ευκαιρίες να διευρύνει περισσότερο το σκορ.
Μάλιστα στο 17΄ο Βιτορίνο έχασε πέναλτι, αφού πλάσαρε άουτ.

Τα τέρματα πέτυχαν στο 26΄ο Κ. Παπαδόπουλος με σουτ έξω απ' την περιοχή, στο 39΄ο Καραλίβανος με έξοχο ψηλοκρεμαστό πλασέ και στο 50΄ο Καραγκιόζης μετά από ατομική προσπάθεια και εύστοχο συρτό σουτ.

Εξαιρετική η διαιτησία των: Μ. Σιούμπουρα, Δ. Μπόλη και Β. Παπανίκου

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
2ο Γυμνάσιο Γρεβενών: Ν. Βούτσης, Θ. Παπαηλίας, Χ. Μπαρμπαγιάννης, Α. Μούλα, Δ. Βιτορίνο, Κ. Παπαδόπουλος, Θ. Καραλίβανος, Κ. Καραγκιόζης, Κ. Ευαγγελόπουλος, Α. Λιάμπας, Ε. Παπακώστας, Σ. Τσοκαλίδης, Α. Παπαδόπουλος, Χ. Ζούρτος, Χ. Μπαζάκας, Ε. Ζιώγας

ΤΑΔ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Κ. Γιαννακόπουλος, Θ. Τσιτσιπάς, Ι. Αμπατζιάδης, Χ. Βάιος, Ν. Βήτας, Μ. Δήμας, Α. Κακαφίκας, Η. Σίμος, Χ. Καραούλας, Γ. Μπαλιάκας, Γ. Σιέμος, Α. Γκολέτσος, Ι. Ντάγκας, Ε. Σπάχο, Γ. Σπηλιώτης, Α. Στάμος