1ος αγώνας πανελληνίου πρωταθλήματος Enduro AMOTOE (Δείτε το VIDEO)

Ημερομηνία: 28 Μαρτίου 2010
Τοποθεσία: Καρδίτσα
Συμμετοχές: 130

4 Γρεβενιώτες αθλητές συμμετείχαν στον πρώτο αγώνα του Πανελληνίου Enduro που πραγματοποιήθηκε στην Καρδίτσα. Οι απαιτητικές διαδρομές του αγώνα και οι 130 περίπου συμμετοχές ήταν χαρακτηριστηκά του υψηλού επιπέδου και της δυσκολίας του αγώνα. 2ος στην κατηγορία του και 3ος στη γενική κατάταξη ο Βασίλης Σιαφαρίκας που ξεκίνησε τον πρώτο αγώνα του για τη φετινή χρονιά έπειτα από ένα σοβαρό τραυματισμό που είχε πριν ένα μήνα...
 (πνευμοθώρακα), κάτι που τον άφησε μακριά από αυτό που μας είχε συνηθίσει τα τελευταία 10 χρόνια, να κερδίζει. Του ευχόμαστε να επανέλθει γρήγορα.

Άλλος ένας αθλητής από τα Γρεβενά, ο Γιάννης Παυλίδης, με διακρίσεις σε Εθνικό αλλά και σε Βαλκανικό επίπεδο ξεκίνησε τη χρονιά πλέον σε μεγάλη κατηγορία, δείχνοντας πως είναι έτοιμος να συναγωνιστεί με τους κορυφαίους του χώρου. Το απέδειξε άλλωστε στην Καρδίτσα καθώς κέρδισε την Τρίτη θέση στην κατηγορία του και την Πέμπτη θέση στη γενική κατάταξη. Του ευχόμαστε καλή συνέχεια χωρίς τραυματισμούς και με καλές επιδώσεις .
Άλλοι 2, νέοι αθλητές στο χώρο, Χρήστος Παπαθεοδώρου και Αχιλλέας Τάρης
Πήραν εκκίνηση σε αυτό το δύσκολο αγώνα και τον έβγαλαν εις πέρας .
Ο Χρήστος συμμετείχε στην κατηγορία junior (νέων αναβατών) και κατέλαβε την 5η θέση ενώ ο Αχιλλέας πήρε τη 10η θέση στην κατηγορία Β.