Σβορώνος- ΑΕΠ Βατολάκκου 3-1

27η αγωνιστική
Δ' εθνική
3ος όμιλος
 ΟΔΥΝΗΡΗ ΗΤΤΑ με τον Σβορώνο να παίρνει προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Τσέργα από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, που είχε σαν αποτέλεσμα την αρνητική απόδοση των παικτών της Α.Ε.Π. σε όλο το πρώτο μέρος και στο 46' με γρήγορη αντεπίθεση να διπλασιάζει τα τέρματα της με πλασέ του Καρυπίδη...

Στο δεύτερο ημίχρονο ισορρόπησε το παιχνίδι η ομάδα της Α.Ε.Π. χάνοντας μοναδική ευκαιρία με τον Ιωαννίδη να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Ιτσιου, για να μπει πάλι στο παιχνίδι.
Καλύτερη η ομάδα του Σβορώνου, επικράτησε της Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ και το αποτέλεσμα κρίνετε δίκαιο.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
α’ ημίχρονο
1’ ασθενείς απόκρουση των αμυντικών της Α.Ε.Π., ευνοήθηκε ο Τσέργας, έκανε το σουτ όπου κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασόπουλου. 1 - 0
7’ μακρινό σουτ του Νταντάμη, πέρασε ελάχιστα άουτ.
10’ μακρινό σουτ του Κοτζατίσογλου, μπλόκαρε σταθερά ο Ίτσιος.
13’ εκτέλεση απ’ευθείας φάουλ με τον Νταντάμη, εντυπωσιακά ο Αθανασόπουλος έβγαλε σε κόρνερ.
23’ εκτέλεση φάουλ με τον Καραγιάννη μέσα στην περιοχή, αδυνάτισαν οι Μαντζώλας και Ιωαννίδης να κάνουν την ισοφάριση.
45+ γρήγορη αντεπίθεση του Σβορώνου με τον Νταντάμη να βγάζει γρήγορα σε καλά θέση τον Καρυπίδη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει για δεύτερη φορά για την ομάδα του. 2 – 0.
Β’ ημίχρονο
50’ πολύ καλή φάση με τον Φαλτάκα να τροφοδοτεί τον Φουσάνη,πάσα στον Καραγιάννη, ο οποίος έσπασε στον Ιωαννίδη μέσα στην περιοχή και από καλή θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Ίτσιο που μπλόκαρε πάνω στη γραμμή.
57’ καλό σουτ του Καραγιάννη, με δυσκολία ο Ίτσιος απέκρουσε.
58’ καλή η ενέργεια του Παπαμιχαήλ όταν στόπαρε άψογα την μπάλα και επιχείρησε μακρινό κρεμαστό σουτ που πέρασε ελάχιστα πάνω από το  οριζόντιο δοκάρι.
70’ γέμισμα από την άμυνα του Σβορώνου στον προωθημένο Μιχαλήτσιο, ο οποίος ανενόχλητος πλάσαρε και έκανε το 3 - 0.
82’ αντεπίθεση με τον Μιχαλήτσιο μπήκε στην περιοχή, έσπασε στον Τάσσο με τον τελευταίο να μην καταφέρνει να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ.
85’ γέμισμα του Γκορουμάνου στον Καραγιάννη, ο οποίος έβγαλε σε πλεονεκτική θέση τον Παπαμιχαήλ και με εύστοχο πλασέ μείωσε 3 – 1.
Πολύ καλή η διαιτησία από τους: Θ. Κουκλομένο, Α.Τσαπρατζή, Κ. Γκαρέλη.
ΣΒΟΡΩΝΟΣ: (Σ. Ταβουκτσής) Ιτσιος, Βαρβαρέζος, Μπαταλάς, Νταντάμης, Κατσίμπουρας, Κεσίδης, Πέτρου (72'Τάσσος), Γκουνταμάνης (60'Αετός), Καρυπίδης,Τσέργας, Πασχαλίδής (60'Μιχαλήτσιος).
Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: (Χρ. Λάλλος) Αθανασόπουλος, Κυριακίδης, Χριστοφορίδης, Φαλτάκας. Παπακων/νου (39'Παπαμιχαήλ), Μαντζώλας (53'Γκορουμάνος), Ιωαννίδης, Χαραλαμπίδης, Κοτζατίσογλου (32' Φουσάνης), Καραγιάννης, Τζερεμές.