Δευτέρα 3 Μαΐου 2010

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της 28ης αγωνιστικής μεταξύ της ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου και του Μακεδονικού Φούφα - Η Α.Ε.Π. θα σωθεί μόνο με θαύμα...

Το άγχος και η ατυχία στέρησαν δύο πολύτιμους βαθμούς από τους γηπεδούχους που έλπιζαν για την παραμονή στην κατηγορία. Πλέον, η Α.Ε.Π. θα σωθεί μόνο με θαύμα...
Καλύτερη η Α.Ε.Π. σε όλο το διάστημα του αγώνα και το αποτέλεσμα την αδικεί.
Ο διαιτητής του αγώνα στέρησε από τους γηπεδούχους δύο καταφανέστατα πέναλτι, τα οποία δεν έδωσε!!!
Από ένα δοκάρι είχαν ο Μακεδονικός με τον Ίτσκο στο 16' και οι Πόντιοι με τον Χαραλαμπίδη στο 78'.
Με δέκα έμειναν οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Φαχαντίδη (83') με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΟΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ
α' ημίχρονο
12' Η φάση του αγώνα με χαμένη ευκαιρία όταν ο Χαραλαμπίδης πέρασε τους πάντες επιχείρησε  το πλασέ που έδιωξε με δυσκολία με τα πόδια ο Σακαρίδης.
16' Μακρινό σουτ του Ίτσκου από το κέντρο του γηπέδου, η μπάλα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Κοτζατίσογλου.
22' Δυνατό καλό σουτ του Γκορουμάνου μπλόκαρε ο Σακαρίδης.
40' Σουτ του Τζερεμέ από πλάγια θέση, με δυσκολία ο Σακαρίδης απομάκρυνε.
β' ημίχρονο
66' Σουτ του Γκορουμάνου πέρασε ελάχιστα άουτ.
75' Σουτ του Τζερεμέ καλοχτυπημένο ελάχιστα άουτ.
76' Σουτ του Ίτσκου έξω από την περιοχή άουτ.
78' Εκτέλεση φάουλ με τον Γκορουμάνο που βρήκε τον Ιωαννίδη στην περιοχή, έκανε το σουτ που απομάκρυναν οι αμυντικοί του Μακεδονικού.
83' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Φούφα και τον Χαραλαμπίδη στο τελείωμα να σημαδεύει από κοντά το οριζόντιο δοκάρι.
89' Γέμισμα του Ιωαννίδη στην περιοχή να βρίσκει τον Φαλτάκα, η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε ξυστά από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σακαρίδη.
Κακή η διαιτησία από τους : Κ. Πρωτοψάλτη, Γ. Αρμενιάκος, Θ. Λέζος (ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ). Η Α.Ε.Π. φωνάζει για δύο καταφανέστατα πέναλτι που δεν δόθηκαν από τον κ. Πρωτοψάλτη!
ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: (Χρ. Λάλλος) Κοτζατίσογλου, Χριστοφορίδης, Κυριακίδης, Παπακωνσταντίνου, Φαλτάκας, Χαραλαμπίδης, Τζερεμές, Ιωαννίδης, Παπαμιχαήλ, Γκορουμάνος, Τζιαμπίρης.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ: (Ν. Εμμανουηλίδης) Σακαρίδης, Σιδηρόπουλος, Ευσταθιάδης, Ιωαννίδης (48' Ιτσκος Γ.), Ιτσκος Θ., Φαχαντίδης, Στεφανίδης (63' Τσαγκαλίδης), Καραγεωργίου, Τσουκαλίδης, Μούκας (80' Πολίτης), Ξυνάδας.