Τρίτη 4 Μαΐου 2010

ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Με το τέλος του δεύτερου και δυνατού γύρου η ομάδα του Φίλιππου κατέλαβε την δεύτερη θέση παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο. Προκρίθηκε στη τετράδα  και αντιμετωπίζει την Τετάρτη 5-5-2010 στο γήπεδο Προαστίου στην Πτολεμαϊδα την ομάδα της Αναγέννησης σε χιαστί αγώνες

Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ   4-2
Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι, η ομάδα της Ε.Π.Σ. Γρεβενών των Προπαίδων ηττήθηκε στην Καστοριά με 4-2. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και οι Προπαίδες των Γρεβενών κοίταξαν στα μάτια τους συνομήλικους τους της Καστοριάς. Η έλλειψη εμπειρίας όμως καθώς και τα ολέθρια λάθη των τερματοφυλάκων,

οδήγησαν στην ήττα στο β΄μέρος. Σημασία έχει όμως, ότι τα παιδιά προσπάθησαν και έδειξαν ότι με σωστή προετοιμασία η ομάδα θα αποδώσει καλύτερα στο μέλλον. Σίγουρα όμως στα παιχνίδια αυτά, είναι εμφανής η έλλειψη που έχουν τα παιδιά των Γρεβενών σε παιχνίδια, καθώς δεν διεξάγονται παιδικά πρωταθλήματα στην ΄Ενωση Γρεβενών, ούτε υπάρχουν ακαδημίες για τη σωστή προετοιμασία των παιδιών.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ  56΄  4-2
ΣΥΝΘΕΣΗ Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΟΛΗΣ): ΤΣΙΟΥΜΠΛΙΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ -(ΜΠΑΖΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  40΄), ΑΜΠΑΤΖΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΣΑΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  38΄), ΠΑΠΑΗΛΙΑΣ -(ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 42΄), ΚΟΓΙΟΣ ΚΙΜΩΝΑΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ, ΛΑΓΙΟΚΑΠΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ, ΖΟΛΩΤΑΣ (ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 39΄), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ, ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ (ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΩΣΤΑΣ  50΄), ΖΙΩΓΑΣ ΤΙΜΟΣ (ΛΙΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΟΣ  55΄)

ΜΕΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ -junior's
Ε.Π.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ   5-2

Μετά από ένα πλούσιο σε φάσεις και γκολ αγώνα, η ομάδα της Καστοριάς βγήκε τελικά νικήτρια με σκορ 5-2.
Πάρα τη μεγάλη έκταση του σκορ, η ομάδα των Γρεβενών ήταν πάρα πολύ καλή ειδικά στο α΄μέρος. Στο β΄ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές, ώστε να πάρουν χρόνο συμμετοχής όλα τα παιδιά (καθώς αυτός είναι ο σκοπός των πρωταθλημάτων αυτών) κι έτσι χάθηκε η ομοιογένεια και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο και φυσικό.
Η Ε.Π.Σ. Γρεβενών προηγήθηκε στο σκορ μετά από εξαιρετική ενέργεια του Ευαγγελόπουλου και η Καστοριά ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά του α΄ημιχρόνου. Οι Γρεβενιώτες πήραν ξανά το προβάδισμα στο σκορ μετά από βολίδα του Μιχαηλίδη και στη συνέχεια η Καστοριά ισορρόπησε το παιχνίδι, πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πέτυχε άλλα 4 τέρματα φτάνοντας στο ευρύ σκορ 5-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ Ε.Π.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ   (ΠΛΗΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ): ΠΕΤΚΑΝΑΣ, ΚΥΡΑΤΖΗΣ, ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΑΣ, ΝΤΕΜΚΑΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΟΥΠΟΥΝΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΙΠΕΡΓΙΑΣ, ΜΠΑΖΑΚΑΣ Θ., ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, ΜΑΝΤΖΑΝΑΣ, ΠΑΥΛΙΔΗΣ, ΒΛΑΧΑΒΑΣ ΧΑΤΖΗΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ