Δ' Εθνική 3ος Όμιλος Κυριακή
 9 -1- 2011

ΟΑΚΑ Καστοριάς

Θετικό το αποτέλεσμα για τον Πυρσό...
Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Καστοριά, που θεωρείτε  μία από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας και φαβορί για άνοδο στη Γ' Εθνική.
 Ανώτερη καθ΄όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης η Καστοριά, δεν κατάφερε να λυγίσει την ατσάλινη άμυνα του Πυρσού , και όσες φορές απείλησε, βρήκε μπροστά της τον Ρώσση, που είναι ο κορυφαίος τερματοφύλακας του ομίλου.
Ο Πυρσός αφού ξεπέρασε θετικά το εμπόδιο μιας ακόμη δύσκολης έδρας, στρέφει το ενδιαφέρον του αισιόδοξα στο επόμενο παιχνίδι εντός έδρας με τον Ολυμπο Λεπτοκαρυάς, που θα διεξαχθεί την προσεχή Τετάρτη 12 - 1 - 2011 στο ΔΑΚ Γρεβενών.
Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα:
α' ημίχρονο
2' γρήγορη αντεπίθεση με τον Αλεξανδρίδη να πλασάρει από κοντά άουτ.
11' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Τζιώτζη, καταπληκτική απόκρουση του Ρώσση σε κόρνερ.
23' ο Πατίδης τροφοδότησε τον Γεωργίου από δεξιά, έβγαλε τη σέντρα στο Δούμα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, δεν έπιασε το πλασέ όπως θα ήθελε και μπλόκαρε σταθερά ο Σίσκος.
31' η πάσα του Τζιώτζη στον Αλεξανδρίδη στην μικρή περιοχή, προβολή του τελευταίου, η μπάλα πέρασε άουτ.
36 κόρνερ από αριστερά εκτέλεσε ο Γεωργίου, την κεφαλιά του προωθημένο Σερέτη μπλόκαρε ο Σίσκος.
β' ημίχρονο

55' σουτ του Ελευθερίου, η μπάλα χτύπησε σε σώματα και κατέληξε άουτ.
75' καλό σουτ του Τσούκλη, μπλόκαρε σταθερά ο Ρώσσης.
80' σουτ του Τσούκλη, έδιωξε η άμυνα του Πυρσού, η μπάλα στον Μαντζάνα, το σουτ πέρασε ελάχιστα άουτ.
82' καλό σουτ του Ευαγγελόπουλου, η μπάλα χτύπησε σε σώμα αμυντικού και κατέληξε σε κόρνερ.
87' διπλή χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Τσούκλη στο σούτ, απέκρουσε ο Ρώσσης, η μπάλα στα πόδια του Πετρόπουλου, έκανε από κοντά το σουτ, απομάκρινε ο Ευαγγελόπουλος.
88' σουτ του Πετρόπουλου εξ' επαφής, μπλόκαρε σταθερά ο Ρώσσης.
90' σουτ του Τσούκλη, καλά τοποθετημένος ο Ρώσσης έκανε το καθήκον του για ακόμη μία φορά και δεν επέτρεψε στην ομάδα της Καστοριάς να γευτεί τη χαρά της νίκης.
Διαιτησία: Τσιάκος, Κιαπές, Μαραζόπουλος (Θεσπρωτίας).
ΚΑΣΤΟΡΙΑ: (Αντ. Νικολαίδης) Σίσκος, Παπαδόπουλος, Τάντσης, Παναγιωτίδης, Λίτσκας (71' Φλίνδρης), Σαββαϊδης, Τσαμτσάκης (62' Μαντζάνας), Καλαφάτης, Αλεξανδρίδης (78' Πετρόπουλος), Τσούκλης, Τζιώτζης.
ΠΥΡΣΟΣ: (Ι. Σαμαράς) Ρώσσης, Δελήμπασης, Ευαγγελόπουλος, Κοτζατίσογλου, Πατίδης, Σερέτης, Γεωργίου (85' Αλεξανδρής), Χαραλαμπίδης (31' Παπανικολάου), Μπόλλος, Δούμας (71' Τζιώρας), Ελευθερίου.