Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2011

Πυρσός Γρεβενών - Λευκάδια Ημαθίας 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 - 1- 2011
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Απόλυτος κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο ο Πυρσός, είχε την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων, κέρδισε δίκαια τους... φιλοξενούμενους που δεν απείλησαν σε καμία φάση του πρώτου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι για κάποιο χρονικό διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο, βγήκαν μπροστά, πίεσαν την ομάδα του Πυρσού, προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, κάτι που δεν έγινε εφικτό. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα, ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του Πυρσού που έχασε κλασικές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Κωτσιόπουλου, αξιοποιώντας μόνο τη φάση του 82' με πρωταγωνιστή τον Γεωργίου να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Στεφόπουλος να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του.
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
22' κόρνερ που εκτέλεσε ο Γεωργίου στο δεύτερο δοκάρι, η καρφωτή κεφαλιά του Δούμα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κωτσιόπουλου 1-0.
28' Ο Ευαγγελόπουλος βγήκε μπροστά, έκανε καλό αριστερό σουτ, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.
35' Φάουλ που εκτέλεσε ο Παουτσής, η κεφαλιά του Τρούπκου πάνω από τα δοκάρια του Ρώσση.
39' Πάσα του Παπαδόπουλου στον Έξαρχο, το πλασέ απέκρουσε ο Ρώσσης σε πλάγιο.
42' καλό σουτ του Ελευθερίου, μπλόκαρε ο Κωτσιόπουλος.
44' Πάσα του Αλεξανδρίδη στον Γεωργίου, το σουτ πολύ καλό από πλάγια θέση, η μπάλα περασε ελάχιστα άουτ.
β' ημίχρονο
62' Ελεύθερο χτύπημα του Ρώσση, η μπάλα δεν στο χώρο του κέντρου στα πόδια του Έξαρχου, πλάσαρε τον Ρώσση που πέκρουσε και διόρθωσε το λάθος του.
65' Καλό σουτ του Τρούπκου, λίγο άουτ.
68' Πάσα του Δούμα στο Αλεξανδρίδη μέσα στην περιοχή, πρόλαβε ο Θεοδωρίδης και έκοψε σε κόρνερ.
το γκολ του Στεφόπουλου
81' Ο Γεωργίου από αριστερά, κινήθηκε επικύνδυνα, έκανε το πλασέ, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι, στην επαναφορά ο Στεφόπουλος, πλάσαρε και διπλασίασε για τον Πυρσό 2-0.