Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2011

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αστυνομίας - ΑΔ ΠΙΕΡΙΑΣ - Α.Δ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ 4-2

Με εκτός έδρας νίκη επικρατώντας με σκορ 2-4 επί της Αστυνομικής Διεύθυνσης Πιερίας, σφράγισε και τυπικά την πρόκριση της, στη φάση των 8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Υπηρεσιών Ελληνικής Αστυνομίας, η ποδοσφαιρική ομάδα της Α.Δ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ. Σε ένα ματς γοήτρου, όπου η ΑΔ ΓΡΕΒΕΝΩΝ επεδίωκε... την πρωτιά στον όμιλο, ενώ η ΑΔ ΠΙΕΡΙΑΣ τους πρώτους βαθμούς, οι παίκτες των δύο ομάδων αγωνίσθηκαν με όλες τους τις δυνάμεις και κάτω από πολύ κρύο, την Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2011 στο γήπεδο του Κορινού.
Η εξέλιξη του αγώνα ήταν ενδιαφέρουσα με τα Γρεβενά να προηγούνται στο 32΄ με τον Άκη Καραγιάννη. Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά με αποτέλεσμα στο 55΄ να κερδίσουν πέναλτι και να ισοφαρίσουν με εύστοχη εκτέλεση του Κραπόπουλου, αλλά η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ αφού η ο Ηλίας Γράβαλος αποδείχθηκε χρυσή αλλάγη, πετυχαίνοντας στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα το 1-2 στο 57΄. Παρόλαυτα οι Κατερινιώτες συνάδελφοι δεν πτοήθηκαν, συνεχίζοντας την καλή απόδοση με αποτέλεσμα στο 76΄ λεπτό του αγώνα να πετύχουν το 2-2 με γκολ του Τριανταφύλλου. Η κλάση όμως των Τάκη Γκέτσιου στο 81΄ και Παναγιώτη Λάλου στο 85΄ από την ομάδα των Γρεβενών, έδειξε την ανωτερότητα της φιλοξενούμενης ομάδας και οδήγησε με δύο όμορφα γκολ στην επικράτηση της, χαρίζοντας της παράλληλα και την 1η θέση του ομίλου, λόγω διαφοράς τερμάτων, έναντι της περυσινής Πανελλήνιας Πρωταθλήτριας Διέυθυνσης Τροχαίας Θεσσαλονίκης.
Μετά και από αυτό το παιχνίδι η τελική βαθμολογία του ομίλου διαμορφώθηκε ως εξής:
ΑΔ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 15
ΔΤ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 15
ΑΔ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 6
ΑΔ ΠΙΕΡΙΑΣ 0
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΔ ΠΙΕΡΙΑΣ: ΝΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΤΡΟΧΙΔΗΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΚΑΡΚΑΛΗΣ, ΚΡΑΠΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ, ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ, ΓΚΙΜΠΗΣ, ΜΠΟΜΠΟΛΗΣ, ΠΙΤΣΙΑΒΑΣ. ΑΛΛΑΓΕΣ: ΛΑΪΟΣ , ΚΙΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΔ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: ΛΑΧΑΝΟΣ, ΤΑΜΠΑΚΑΚΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ, ΛΑΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΚΥΡΚΟΣ, ΚΥΡΑΤΖΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΑΝΤΑΒΑΣ, ΓΚΕΤΣΙΟΣ
ΑΛΛΑΓΕΣ: ΓΡΑΒΑΛΟΣ, ΙΣΑΑΚΙΔΗΣ