Πυρσός Γρεβενών- Όλυμπος Λεπτοκαρυάς 5-2 (2-2)

ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
12-1-2011
16η Αγωνιστική
Εύκολη επικράτηση για τον Πυρσό Γρεβενών, που νίκησε στο ΔΑΚ Γρεβενών με 5-2 τέρματα τον Όλυμπο Λεπτοκαρυάς...
Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 2-2 οι οποίες είχαν καλή απόδοση.
Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, σημείωσαν άλλα 3 τέρματα και πήραν δίκαια τη νίκη, βελτιώνοντας παράλληλα την βαθμολογική τους θέση.
Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Γεωργίου (26'), Δούμας (38', 54'), Κοτζατίσογλου (47'), Στεφανόπυολος (77').
Τα δύο τέρματα για τον Ολυμπο σημείωσαν οι Μιχαλήτσιος (7') και Μοτσιάνος (40').
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
7'  καλή πάσα του Μότσιανου στον Μιχαλίτσιο, από κοντά ανενόχλητος το πλασέ 0-1.
8' ο Δούμας τροφοδότησε τον Αλεξανδρίδη μέσα στην περιοχή, το πλασέ μπλόκαρε σταθερά ο Τσαρούχας.
19' η σέντρα του Γεωργίου στον Ελευθερίου, το πλασέ πέρασε άουτ.
26 δυνατό μακρινό σουτ του Γεωργίου, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης  στοο Τσαρούχα 1-1.
25' σέντρα του Γεωργίου από δεξιά στον Ελευθερίου, προβολή η μπάλα άουτ
35' αντεπίθεση με τον ΄Λύρα, να πλασάρει από καλή θέση. σωτήρια ο Ρώσσης εσωσε την εστία από βέβαιη παραβίαση.
36' Γεωργίου στο Δούμα, πλασέ 2-1.
40' Λύρας στο Μότσιανο, πλασέ 2-2
β' ημίχρονο
46' καλό σουτ του Κοτζατίσογλου, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Τσαρούχα 3-2.
54' πλασέ του Δούμα, ο Τσαρούχας έβγαλε σε κόρνερ.
55' ο Λύρας το πλασέ, ο Ρώσσης μπλόκαρε σταθερά.
 56' ο Δούμας το πλασέ, από πλάγια θέση, η μπάλα στα δίχτυα του Τσαρούχα 4-2.
 61' ο Δελήμπασης τροφοδότησε τον Στεφόπουλο το πλασέ απέκρουσε σε κόρνερ ο Τσαρούχας.
 67' σέντρα στην περιοχή της Λεπτοκαρυάς, απέκρουσε ο Τσαρούχας, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Στεφόπουλου , δεν μπόρεσε ο Τσαρούχας να την συγκρατήσει και κατέληξε για 5η φορά στα δίχτυα του.  5-2 τελικό αποτέλεσμα.
Καλή η διαιτησία του Καλιακάτσου, Τσιάντη, Κωστούλα (Αρτα).
ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Γ. Σαμαράς): Ρώσσης, Δελήμπασης, Ευαγγελόπουλος, Πατίδης, Κοτζατίσογλου, Σερέτης, Γεωργίου, Αλεξανδρίδης (58' Στεφόπουλος), Μπόλος (74' Αλεξανδρής), Δούμας (82' Χαραλαμπίδης Ε., Ελευθερίοιυ.
ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ (Κουρουζίδης): Τσαρούχης. Μπακάλης, Σιαμήτρας, Μπαλαμπάνης (33' Πάσχος), Χατζής, Αρβανίτης (34' Γούλας), Κατσαρός, Μοτσιάνος, Λώρας, Μιχαλήτσιος, Σαμανίδης (71' Μεκούρης).