Πυρσός Γρεβενών-Εθνικός Κατερίνης 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ
6-2-2011
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Πυρσού με τον Εθνικό Κατερίνης την Κυριακή στο ΔΑΚ Γρεβενών...
Καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πίεσαν, αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία των φιλοξενούμενων, οι οποίοι έδωσαν μεγάλη προσοχή στην άμυνά τους και κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.
Την ευκαιρία του αγώνα την είχε ο Τζιώρας στο 80, όταν το σουτ του σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
α' ημίχρονο
15' καλό σουτ του Αλεξανδρίδη πέρασε άουτ.
17' σουτ του Γεωργίου ελάχιστα άουτ.
32' πολύ καλή σέντρα στην περιοχή του Εθνικού με στόχο τον Τζιώρα, ο Σαπόρτας βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε την μπάλα.
38' μονοκόμματο αριστερό σουτ του Αλεξανδρίδη, μπλόκαρε ο Σαπόρτας.
 β' ημίχρονο
50' γέμισμα του Δελήμπαση στην περιοχή, δεν κατάφερε ο Τζιώρας να αξιοποιήσει τη φάση.
52' σέντρα του Μπόλλου, η κεφαλιά του Τζιώρα από καλή θέση, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
56' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ευαγγελόπουλου έξω από την περιοχή με το αριστερό του πόδι, απέκρουσε ο Σαπόρτας.
57' πάσα του Γεωργίου στο Δούμα, από καλή θέση το πλασέ, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
80' δυνατό σουτ του Τζιώρα, η μπάλα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
81' γέμισμα στην περιοχή του Πυρσού, απομάκρυνε με το κεφάλι ο Αλεξανδρής, το πλασέ του Κλιάνη μπλόκαρε σταθερά ο Μακρής.
89' Δελήμπασης με Δούμα άλλαξαν την μπάλα με τελευταίο αποδέκτη τον Στεφόπουλο να πλασάρει πάνω από τα δοκάρια.
90+ ο Γεωργίου μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή, αλλά κόπηκε πριν προλάβει να κάνει το πλασέ από τον Δερμίση.
90+ ο Σερέτης από καλή θέση πλάσαρε ψηλά άουτ.
Πολύ καλή η διαιτησία: του Κ. Μπούμπα, Ν. Λάππα, Μ. Αρβανιτίδη (Ηπείρου).
Αποβλήθηκε ο Αλεξανδρής για τους γηπεδούχους με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Γ. Σαμαράς) : Μακρής, Δελήμπασης, Ευαγγελόπουλος, Αλεξανδρίδης (46' Χερίδης), Αλεξανδρής, Σερέτης, Γεωργίου, Μπόλλος (73' Παπαμιχαήλ), Τζιώρας, Δούμας, Ελευθερίου (83' Στεφόπουλος).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Σ. Παπαβασιλείου): Σαπόρτας, Θεοδοσιάδης, Δερμίσης, Ζαπουνίδης, Τζάμας, Ευσταθιάδης, Ελλησιάδης (65 Μεντενίδης), Ζυγόπουλος, Μπίντας (73' Κλιάνης), Γκουνταμάνης, Τάσσιος (46' Λαζαρίδης).