Ημιτελική φάση κυπέλλου ΕΠΣ Γρεβενών
Τετάρτη 16/2/2011
Γήπεδο Σειρήνας

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Η ΣΕΙΡΗΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΑ ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ!!!
 Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε το θεσμό του κυπέλλου ο Αλιάκμων Κιβωτού, σε έναν αγώνα που... τα είχε όλα!!!
Μέγας νικητής αναδείχθηκε ο ΑΟ ΣΕΙΡΗΝΑ, με σκορ 3-1.

Μοιραίος παίκτης για την Κιβωτό ο Στεργιόπουλος, όταν στο 72' και 76' έχασε την ευκαιρία να πάρει την πρόκριση για τον τελικό, σε αντίθεση με την Σειρήνα και πρωταγωνιστή τον Δούμα να σκοράρει για δεύτερη φορά στην εστία του Σαριδάκη στο (31' και 78' λεπτό) και τον Ιωαννίδη να σφραγίζει την πρόκριση στο 81' με ένα καταπληκτικό γκόλ.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
6' Καλό σουτ του Γκέτσιου πέρασε άουτ.
12' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκέτσιου, εκπληκτική απόκρουση του Σαριδάκη σε κόρνερ.
22' Ο Στεργιόπουλος αφού απέφυγε δύο αμυντικούς της Σειρήνας, από πλάγια θέση έκανε το σουτ, όπου απέκρουσε ο Αθανασόπουλος σε κόρνερ.
31' Το πλασέ του Καραγιάννη, απέκρουσε ο Σαριδάκης προς στιγμήν, η μπάλα από το πλασέ του Δούμα κατέληξε στα δίχτυα 1-0.
34' Πλασέ του Αραβόπουλου έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Αθανασόπουλος, την επαναφορά ο Πουρνάρας, μακρινό σουτ χωρίς τύχη.
35' Μακρινό σουτ του Αναγνώστου, έβγαλε σε κόρνερ ο Σαριδάκης.
 38' Φάουλ που εκτέλεσε από το κέντρο του γηπέδου ο Ζυγούρας, βρήκε τον Πουρνάρα μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1.

β' ημίχρονο
51' Σουτ του Ελευθεριάδη, εντυπωσιακή απόκρουση του Αθανασόπουλου σε κόρνερ.
53' Φάουλ που εκτέλεσε ο Χατζηγετήμ στην περιοχή της Σειρήνας, η μπάλα πέρασε από όλους, στην πορεία πετάχτηκε ο Αραβόπουλος, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
72' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Κιβωτό, όταν ο Στεργιόπουλος έκανε μεγάλη κούρσα, πέρασε δύο αμυντικούς, πλάσαρε, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αθανασόπουλο που απέκρουσε σωτήρια και κράτησε το σκόρ.
76' Φάση καρμπόν με την προηγούμενη, πάλι με πρωταγωνιστή τον Στεργιόπουλο, αυτή τη φορά να περνάει και τον τερματοφύλακα Αθανασόπουλο, άργησε να πλασάρει στην κενή εστία και έστειλε την μπάλα άουτ.
78' Σουτ του Γκέτσιου απέκρουσε ο Σαριδάκης, η μπάλα στα πόδια του Δούμα, από κοντά το πλασέ στα δίχτυα 2-1.
81' Μακρινό σουτ του Ιωαννίδη, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Σαριδάκη 3-1.
Άριστη η διαιτησία του κ. Καραλιόλιου και των βοηθών του Ρίγγου και Δροβατζήκα (ΕΠΣ Γρεβενών).
Κίτρινες κάρτες για την Σειρήνα πήραν ο Γ. Βαζάκας, Γκέτσιος, Λάμαρης και Τζερεμές. Από πλευράς αντιπάλων την κίτρινη είδαν οι Ζυγούρας και Στεργιόπουλος.
Κόκκινη κάρτα για την Σειρήνα είδε ο Κουκουτσέλας στο 51' (δεύτερη κίτρινη), ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων οι: χατζηγετήμ 56' (δεύτερη κίτρινη) και ο Παπαδόπουλος στο 84'.

ΑΟ Σειρήνα (Σάκης Αναγνώστου): Αθανασόπουλος, Γεωργίου, Βαζάκας (64' Τζερεμές), Κυριακίδης, Λάμαρης, Κουκουτσέλας, Γκέτσιος, Αναγνώστου (53' Ιωαννίδης), Μπλάντος, Καραγιάννης, Δούμας (82' Μπόζιαρης).

Αλ. Κιβωτού (Γιάννης Κοιλανίτης): Σαριδάκης, Τεντόγλου, Ζουπουνίδης, Παπαδόπουλος, Πουρνάρας (60' Σταμπουλίδης) Χατζηγετήμ, Ζυγούρας, Στεργιόπουλος, Κουλέτσος, Αραβόπουλος, Ελευθεριάδης (86' Δεληνάτσιος).