ΕΠΣΓ -Α.Ε.Π. Βατολάκκου - Κερ. Μεγάρου 2-6 (0-1) 23η αγωνιστική

Τετάρτη 18/4/2012
Μοιραστείτε το στο facebook

Γήπεδο Βατολάκκου
Βαριά ήττα γνώρισε η Α.Ε.Π. στην έδρα της από τον Κεραυνό Μεγάρου στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της ΕΠΣ Γρεβενών, με σκόρ..

2-6.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, ο προπονητής της Α.Ε.Π. Χρ. Λάλλος έδωσε την ευκαιρία σε νεαρούς ποδοσφαιριστές, χρησιμοποιώντας τους στο βασικό σχήμα της 11άδας.
Από το 14ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Τσιαμπίρη, όπου και παρέμεινε σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η γηπεδούχος ομάδα μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσε και κατάφερε να γυρίσει μέσα σε δύο λεπτά το εις βάρος της σκορ σε 2-1.
Δεν αρκούσε όμως η προσπάθεια των νεαρών ποδοσφαιριστών, καθώς τα λάθη και η απειρίας τους, στοίχησαν με βαριά ήττα, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε γρήγορο χρονικό διάστημα με τον Χρυσή και να παίρνουν την νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο με σκόρερ τον Τσιαμπίρη, που ήταν και ο μεγάλος πρωταγωνιστής, πετυχαίνοντας ακόμη τέσσερα τέρματα.
Αναλυτικά...

α' ημίχρονο
12' σουτ του Σιώτα, απέκρουσε ο Κεντεποζίδης.
14' ο Τσιαμπίρης με σουτ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 0-1.
18' σουτ του Σιώτα, απέκρουσε ο Κεντεποζίδης.
24' σουτ του Μιχαηλίδη πέρασε ελάχιστα άουτ.
β' ημίχρονο
51' ο Μαγιάννης με σουτ έξω από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσα 1-1.
53' ο Τσιάτσιος με άψογη κάθετη πάσα βρήκε τον Γεωργιάδη, εξίσου άψογο και το πλασέ, και η μπάλα στα δίχτυα του Καλύβα 2-1.
59' ο Χρυσής από κοντά ισοφάρισε σε 2-2.
61' ο Μιχαηλίδης από καλή θέση πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.
68' το σουτ του Μαγιάννη σταμάτησε στο οριζόντιο δικάρι του Καλύβα.
69' σουτ του Σιώτα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
76' από το ύψος της περιοχής, ο Μαγιάννης πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.
77' σουτ του Φασούλα, μπλόκαρε σταθερά ο Κεντεποζίδης.
78' ο Τσιαμπίρης εκμεταλεύθηκε λάθος της άμυνας και με σουτ έκανε την ανατροπή σε 2-3.
80' φάουλ του Φασούλα, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Κεντεποζίδη.
83' ο Τσιαμπίρης με πλασέ, ανέβασε το δίκτη του σκορ σε 2-4.
84' 'επιτα από αδράνοια στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Τσιαμπίρης πλάσαρε ανενόχλητος για το 2-5.
90' η σέντρα του Λιούρα στην περιοχή της Α.Ε.Π., βρήκε τον Τσιαμπίρη που πλάσαρε στην ανιπεράσπιστη εστία του Κεντεποζίδη, για το τελικό 2-6.
Διαιτησία: Καραλιόλιος, Ρίγκος, Παπαδημητρίου (Γρεβενών)
Α.Ε.Π. Βατολάκκου: Κεντεποζίδης, Εμπρικίδης, Καραγκιόζης, Θ. Καραπάς, Θ. Τζήκας, Παπαδόπουλος, Ντεμάι (70' Κόττας), Μιχαηλίδης, Κύρου (46' Τσιάτσιος), Μαγιάννης, Γεωργιάδης.
Κερ. Μεγάρου: Καλύβας, Β. Καραπάς (72' Αλ. Βασιλόπουλος), Τσιοπλής (46' Παππάς), Χρυσής, Ζιάκας, Ντεμάι (Λιούζας), Κ. Βασιλόπουλος, Φασούλας, Σιώτας, Λιανός, Τσιαμπίρης.