Κυριακή 13 Μαΐου 2018

ΕΠΣ Γρεβενών || Θριαμβεύτρια στο ντέρμπι κορυφής της Α΄ κατηγορίας η Σειρήνα, που νίκησε 1-0 τα Γρεβενά Αεράτα ..- Νικηφόρα αποχαιρέτησε το πρωτάθλημα ο Πυρσός Γρεβενών- Δείτε όλα τα αποτελέσματα..

Μπροστά σε 200 φιλάθλους έγινε πολύ καλός αγώνας, ισορροπημένος στο πρώτο
μέρος, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κέρδισαν δίκαια.
Στο 2΄ ο Ρόβας των φιλοξενούμενων σε κενή εστία δεν μπόρεσε να σκοράρει.
Στο 15΄ κόρνερ του Φουρλατάρα, κεφαλιά του Βασιλόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 24΄ ωραίο σουτ του Μήττα στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 36΄ μπάσιμο του Λ. Γαβρίδη και σουτ, ελάχιστα άουτ.
Στο 55΄ ο Ναζλίδης έδωσε για τον Λιούρα, όμως πρόλαβε ο Γ. Γαβρίδης.
Στο 83΄ σουτ του Μπλάντου στη συμβολή των δοκών, στην επαναφορά ο Μπλάντος σε κενή εστία, έστειλε την μπάλα άουτ.
Στο 85΄ σέντρα του Ζιαγκλιαβού, ολομόναχος ο Ασλανίδης δεν βρήκε στόχο.
Στο 88΄ ο Βαγγέλης Μήττας αξιοποίησε μπαλιά του Καραγιάννη (1-0), μέσα σε πανηγυρισμούς. Άριστη η διαιτησία του Καραλιόλιου (Χερίδου, Τέγος).

ΣΕΙΡΗΝΑ: Ελευθεριάδης, Μπλάντος (70΄ Καραγιάννης), Ζιαγκλιαβός (89΄ Καραπάς), Φαρμάκης, Ρόβας, Πιπέργιας, Τσιάρας (46΄ Παπαστεργίου), Κολέτσος, Λιούρας, Ναζλίδης (70΄ Ασλανίδης).

ΑΕΡΑΤΑ: Γ. Γαβρίδης, Λ. Γαβρίδης, Μπατακόιας, Κωτενίδης, Δαδαλής, Κουρέλλας, Ρόβας (53΄ Τάκας), Σάλλα, Φουρλατάρας, Χίσεν, Βασιλόπουλο

Νικηφόρα αποχαιρέτησε το πρωτάθλημα ο Πυρσός Γρεβενών, που δεν κατάφερε να συμμετάσχει στα πλέι οφ
Στο «χορταστικό» 6-4 με τη Δεσκάτη, χαρακτηριστικό ήταν πως οιι γηπεδούχοι πέτυχαν 4 γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (ημίχρονο 2-3). Σκόρερ: 2 Σιδέρης, Τσαπαλιάνας, Μπόλλος, Χ. Λάλλος, Ντόλιας / 2 Γκουγκουγιάννης, Πιτσιδήμος, Καλαϊτζής. Διαιτητής: Κυρατζής (Σπυρίδης, Αρβανιτίδης).

ΠΥΡΣΟΣ: Χατσικίδης, Σιδέρης, Π. Λάλλος, Μπόλλος, Κυριακίδης, Χ. Λάλλος, Κηπουρός, Ντόλιας, Παπαξάνθης, Τσαπαλιάνας, Βλαχάκης.

ΔΕΣΚΑΤΗ: Μπγιάλας, Δαχλύθρας, Παπατσάνης, Γκουγκουγιάννης, Κουσιώρας, Τζιώλας, Πιτσιδήμος, Τσιγάρας, Πέτσας, Καλαϊτζής, Πίπιλας.