ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ ΟΕ

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ  ΟΕ
Κάντε ΚΛΙΚ στις εικόνες

Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019

Ποδόσφαιρο Γ Εθνική: Γρεβενά Αεράτα- Μ.Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-6 (εικόνες + video)

Σαρωτικός ήταν ο Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας απέναντι στα Γρεβενά Αεράτα,
τα οποία υποχρέωσε σε μια ακόμη βαριά ήττα. Το τελικό 6-0 μιλά από μόνο του για τη νίκη της ομάδας της Καστοριάς, η οποία επέστρεψε στα τρίποντα μετά από σχεδόν δύο μήνες.
Video και σχόλια του Κώστα Μάρκου
Η είσοδος των ομάδων:

Ο αγώνας:
Ο Μ. Αλέξανδρος προειδοποίησε στο 1’ με το δοκάρι του Σαλβαρίνα και μετά ξεκίνησε ο καταιγισμός τερμάτων.
Στο 10’ ο Χασάι άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Γαβρίδη και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μηλιάτης έκανε το 0-2.
Ο Σαλβαρίνας στο 30’ με σουτ εντός περιοχής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 για να ακολουθήσουν άλλα τρία τέρματα στο β’ μέρος.
Σιαραφέρας στο 64’ και Αντωνιάδης στο 66’ έφτασαν το σκορ στο 0-5, ενώ το τελικό 0-6 διαμόρφωσε ο Λαδάς στο 87’.
Τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και δηλώσεις από Μπακιρτζή, Μπαλοδήμο και Βόλτση:

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ (Μπαλοδήμος): Μπακιρτζής, Γαβρίδης, Μπατακόιας, Ζαγκλιαβός, Δαδαλής, Βλάχος (58’ Ντάνι), Λιάκας, Μπαλοδήμος, Χαματάι, Σάλλα (80’ Ιλιάν), Βασιλόπουλος.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Βόλτσης): Σίσκος, Τσόπρας, Ηλίας (21’ Σιαραφέρας), Νίνος, Λαδάς, Σαλβαρίνας (65’ Παπαδημητρίου), Μηλιάτης, Γκέκας (46’ Παπαθανασίου), Νικολόπουλος, Αντωνιάδης, Χασάι (37’ Ευαγγέλου).