Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

ΕΠΣ Γρεβενών: ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΣ-ΚΟΚΚΙΝΙΑ/ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΟ 5-4 (εικόνες + video)

Ρεπορτάζ Κώστας Μάρκου - Δείτε τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών..
Ακατάλληλο για… καρδιακούς ήταν το παιχνίδι της πρεμιέρας στη ΕΠΣ Γρεβενών ανάμεσα στην ΑΕ Ποντίων και την Ένωση Κοκκινιάς/Πολυδένδρου.

Το τελικό σκορ μαρτυρά μια «μάχη» με πολλές συγκινήσεις, ανάμεσα σε δύο νεανικές ομάδες που πρόσφεραν εξαιρετικό θέαμα στον πολύ όμορφο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου Βατολάκκου.

Μεγάλα ψυχικά αποθέματα οι γηπεδούχοι του Γρηγόρη Παπαδόπουλου, ανέτρεψαν στο τέλος το σκορ, φθάνοντας σε μεγάλη νίκη.
Πολύ καλή εμφάνιση οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Αποστολούδια, πάλεψαν ως το τέλος, έχοντας κορυφαίο τον Γιάννη Παπαδόπουλο, ο οποίος σημείωσε «καρέ» τερμάτων.
Στο 10΄ σέντρα του Στ. Μαγιάνη και με κεφαλιά ο Βασίλης Κύρου το 1-0.
Στο 23΄ ο Γιάννης Σιώλας με ατομική προσπάθεια το 2-0, μείωσε στο 38΄ ο Γιάννης Παπαδόπουλος, στο 42΄ ο Βασίλης Κύρου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ (3-1).
Στην επανάληψη ο Γιάννης Παπαδόπουλος σημείωσε χατ-τρικ μέσα σε 14 λεπτά (στο 56΄, από σέντρα του Κουκουτσέλα,
στο 65΄ με φανταστικό σουτ στο «Γ» και στο 70΄), διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-4.

Με δύο γκολ του Στέλιου Μαγιάννη, όμως (84΄, 88΄), η ΑΕ Ποντίων είπε την τελευταία λέξη.
Πολύ καλή η διαιτησία του Βασίλη Μωυσιάδη (Χερίδου, Δρουδάκης).

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ: Κιούτας, Τζιαμπίρης, Τζημουρώτας, Καρτσούνης (19΄ λ.τ. Κόντρα-85΄ Κ. Μαγιάνης), Στ. Μαγιάνης, Γ. Μαγιάνης, Αγκάστρα, Σιώλας, Πάλογλου, Κύρου (67΄ Γεωργιάδης), Ντίμο.

ΚΟΚΚ./ΠΟΛΥΔ.: Νικολαϊδης, Δουκόπουλος, Κωσταρέλης (60΄ Κοτλίδας), Δ. Τζήκας, Β. Τζήκας, Μιμιλίδης, Κουκουτσέλας (78΄ Ντόλας), Τζάτζος, Τασιούλας (82΄ Τσιάτας), Παπαδόπουλος, Ελεύθερος (55΄ Ανανιάδης).
Δηλώσεις:

ΔΕΣΚΑΤΗ-ΚΑΡΠΕΡΟ 5-1: Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ο Καμβουνιακός Δεσκάτης κέρδισε με ευρύ σκορ τον Άρη Καρπερού. Η διακύμανση του σκορ ήταν, 3-0, 3-1, 5-1. Χαρακτηριστικό της συνάντησης ότι οι νικητές είχαν πέντε διαφορετικούς σκόρερ, τους Γιώργο Κακούσιο, Θανάση Τζιόλα, Κώστα Σωτήρη, Αριστοτέλη Αντωνογιάννη, Δημήτρη Γκουγκογιάννη. Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Τσακστάρα.