Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012

ΜΕΓΑΡΟ - ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ 2-6 (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΟΥ)

Ο ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Μοιραστείτε το στο facebook

Για πρώτη φορά στην 22χρονη ιστορία του ο Κτηνοτροφικός προκρίθηκε στον τελικό του κυπέλου της ΕΠΣ Γρεβενών αφού στον ημιτελικό επικράτησε του Μεγάρου με σκορ..
2-6. Στον τελικό θα αντιμετωπίσει την ιστορική ομάδα της πόλης των Γρεβενών τον ΠΥΡΣΟ . Στην πορεία για τον τελικό ο Κτηνοτροφικός απέκλεισε με εκτός έδρας αγώνες την Παλιουριά (1-3) , τον Άγιο Γεώργιο (2-3) , και τώρα το Μέγαρο (2-6).
Όσο και αν εντυπωσιάζει το τελικό σκορ , ο αγώνας δεν ήταν καθόλου εύκολος αφού η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε το Μέγαρο να προηγείται με 2-0 . Αυτή η εξέλιξη ήρθε μετά από μία χλιαρή εμφάνιση της ομάδας μας στο πρώτο ημίχρονο , η οποία άλλαξε άρδην στο δεύτερο μέρος , αφού ο Κτηνοτροφικός μπήκε μεταμορφωμένος στον αγώνα , και ισοπέδωσε κυριολεκτικά το Μέγαρο. Κορυφαίος του αγώνα ο Γιώργος Ρόβας αφού σημείωσε αν και αμυντικός ΄΄Χατ τρικ΄΄ , και από ένα γκολ σημείωσαν οι Ξάνθος , Τσιάρας και Ελευθεριάδης ο οποίος ξεκίνησε και τον χορό των γκολ...

Δείτε το φιλμ του αγώνα αλλά κι άλλες φωτογραφίες από την αναμέτρηση στο site του Κτηνοτροφικού που ενημερώνει πάντα ο κ.Χρήστος Δημάδης ΕΔΩ