Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2010

Απίστευτο και όμως αληθινό: ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 78-81 στην παράταση

http://greveniotis.gr/images/stories/sports/proteas-team2009.jpgΤην Κυριακή στο Κλειστό των Γρεβενών, παρουσία εκατοντάδων φίλων της ομάδας μας, ο Πρωτέας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι, με καλές επιλογές , εύστοχος από τα 6,25, προσέφερε πολύ θέαμα και...
να κλείνει το 1ο δεκάλεπτο με 28-9 και το ημίχρονο 44-27. Μία από τα ίδια και στο 3ο δεκάλεπτο με σκορ 58-44.
Εκεί που όλα έδειχναν έναν πραγματικό περίπατο, ξαφνικά έκλεισαν τα ρολά των παιχτών μας , με πολύ πίεση από την αντίπαλη ομάδα και με πολλές χαμένες βολές , με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση με σκορ 66-66. Πιο ψύχραιμο το Κιλκίς, με ευστοχία στις βολές, κατάφερε να τελειώσει τον αγώνα με το τελικό 78-81.
Είχαμε αναφέρει ότι η ομάδα του Κιλκίς είναι πολλή γυμνασμένη, δεν παρατάει τα παιχνίδια και γυρίζει με άνεση μεγάλες διαφορές. Δυστυχώς επαληθευτήκαμε…
Τους πόντους πέτυχαν : Ακσιχέρογλου18(4) Κλώναρας 9, Χίονος14(4), Καλομενίδης 6, Σπανός, Ρίγγος 7 ,Ρέππας 6, Κωνσταντινίδης 12(2),Τζέλος 6,
Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 21 Φεβρουαρίου στην ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ με την τοπική ομάδα .