Πέμπτη 4 Φεβρουαρίου 2010

Ναυάγιο του ΑΟΤρικάλων στην Κρανούλα...

Η πολυδιαφημισμένη ομάδα του ΑΟ Τρίκαλα με το μεγαλύτερο μπάτζετ στην κατηγορία γνώρισε οδυνηρή ήττα στην Κρανούλα από την άσημη τοπική Δόξα με 1-0 και έτσι πλέον μόνο με θαύμα θα μπορεί να ελπίζει έστω και στα μπαράζ ανόδου...
Σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, πραγματικό βούρκο οι παίκτες του ΣταύρουΔιαμαντόπουλου αποδείχτηκαν κατώτεροι των περιστάσεων απέναντι στην ψυχωμένη και φιλόδοξη ομάδα των γηπεδούχων.
Τα Τρίκαλα φάνηκαν μόνο στο τελευταίο ημίωρο όταν απέκτησαν περισσότερη φρεσκάδα με την είσοδο των Κοιλιάρα και Διαμάντη και είχαν και ένα δοκάρι με τον τελευταίο.
Σε καμία περίπτωση όμως δεν δικαιολόγησαν τα Τρίκαλα τις υψηλές προσδοκίες που καλλιέργησαν από την αρχή της σεζόν.

Το μπάτζετ δεν παίζει κανένα ρόλο όταν δεν έχεις ψυχή…

Το παιχνίδι
10' Πρώτη καλή στιγμή του αγώνα όταν σουτ του Λαζαρίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής έφυγε πάνω απο τα δοκάρια του Τόλιου.
19' Απο φάουλ του Τσιατούρα αιφνιδιάζονται Τόλιος και αμυντικοί και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ απο το αριστερό κάθετο δοκάρι
Διαιτητής της συνάντησης είναι ο κ. Πουλημας από την Κέρκυρα
22' Μετά απο κόρνερ του Τσιατούρα ο Παπαβασιλείου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αφού ο Καρράς απέτυχε να διώξει.
23' Παραλίγο απάντηση του ΑΟΤ όταν κεφαλιά του Γιώτα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κουβεντάρης
26' Ο Λαζαρίδης αν και με πλάτη προς το τέρμα κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Γιώτα και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τόλιου.
28' Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη.
39' Φάουλ του Χρυσάφη διώχνει με γροθιές ο Κουβεντάρης
40' Ο Καραμπίνας απο πλάγια θέση σουτάρει για να φύγει η μπάλα άουτ.
* Το ημίχρονο τελειώνει με τα Τρίκαλα να πραγματοποιούν πολύ άσχημη εμφάνιση με τους γηπεδούχους να παίζουν καλύτερα και να δείχνουν μεγαλύτερη μαχητικότητα στο βαρύ τερέν.
48' Ο Γιώτας την τελευταία στιγμή ανακόπτει τον Λαζαρίδη που έμπαινε μόνος του στην περιοχή
52' Ο Λαζαρίδης και πάλι ξέφυγε απο τα δεξιά, έβγαλε την σέντρα και ο Καραμπίνας με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας έστειλε την μπάλα στην ρίζα της αριστερής κάθετης δοκού του Τόλιου!!!
59' Μετά απο σέντρα του Τελκίνσκι ο Χανιώτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.
65' Σουτ του Μπονκ έξω απο την περιοχή μπλοκάρει ο Τόλιος
68' Μετά απο ωραία προσπάθεια σουτ του Διαμάντη βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουβεντάρη. Στην επιστροφή ο Χανιώτης δεν μπορεί να προωθήσει την μπάλα στα δίχτυα.
72' Κίτρινη κάρτα στον Καραμπίνα
75' Σουτ του Γιώτα μέσα απο την περιοχή, η μπάλα βρίσκεει πόδια αμυντικών και καταλήγει κόρνερ
76' Κίτρινη κάρτα στον Λαζαρίδη
88' Σέντρα -σουτ του Προβατδη και ο Κουβεντάρης διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ
Διαιτητής της συνάντησης είναι ο κ. Πουλημάς από την Κέρκυρα.
Κρανούλα:Κουβεντάρης, Γκόλιας, Διαμάντης, Σιαφάκας, Καραμπίνας, Παπαβασιλείου, Κλεισούδης (66' Καραγιαννίδης), Μπονκ, Τασιούλας, Λαζαρίδης (88' Μπλέτσας), Τσιατούρας (73' Ριστάνης)
Τρίκαλα: Τόλιος, Καρράς, Προβατίδης, Γιώτας, Θεοδοσιάδης, Τελκίνσκι, Σαββίδης (63' Διαμάντης), Χρυσάφης, Χανιώτης, Κεραμάς (72' Μίνγκας), Ένοκ (46' Κοιλιάρας)