Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2010

ΑΕ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ 1 - 3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Άλλη μία σπουδαία εμφάνιση από τον Κεραυνό απέναντι στην αξιόμαχη Κοκκινιά. Η νεανική ομάδα του Γιάννη Κυριακίδη είναι μία από... τις ευχάριστες εκπλήξεις του φετινού πρωταθλήματος. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς σκορ παρά την καθολική υπεροχή των φιλοξενουμένων. Στο δεύτερο ημίχρονο αυτή η υπεροχή καρποφόρησε στο 57' με ατομική ενέργεια του Β.Πακαπούκα και ωραίο διαγώνιο σουτ 0-1. Η απάντηση ήρθε άμεσα από τους γηπεδούχους μετά από εκτέλεση φάουλ στα καρέ του Φ.Πέγιου και τη συσκότηση που δημιουργήθηκε,επωφελήθηκε ο νεοεισελθόν Δ.Βλάχος ισοφαρίζοντας το παιχνίδι στο 59' 1-1. Το 1-2 έγινε στο 74' ύστερα από έξοχη ατομική ενέργεια του Σ.Χασιώτη και δυνατό σουτ έξω απ΄τη μεγάλη περιοχή του Στρίμπα. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε να βάλει με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο νεαρός Α.Καντάρης κάνοντας το τελικό σκορ 1-3 στο 82'. Αξίζει να αναφέρουμε την απόκρουση πέναλτυ του Φ.Πέγιου σε εκτέλεση του Δ.Βλάχου στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Φωτογραφία από το grevenasport.blogspot.com

ΚΟΚΚΙΝΙΑ:Στρίμπας, Ποτίκας, Βλάχος, Γκιουλέκας, Τσιακμακόπουλος, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ,Γκούμας,
Καλλίας,57' ΒΛΑΧΟΣ Δ,Κοτλίδας, Λιολιόπουλος, Κωσταρέλλης,

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ:Πέγιος, Μιμιλίδης, ΤΣΙΑΡΣΙΩΤΗΣ, 80' Πακαπούκας Τ,ΔΑΣΤΑΜΑΝΗΣ,Μπασδέκης, ΚΑΝΤΑΡΗΣ, ΔΡΟΣΟΣ Ν, Ελευθεριάδης, 80' Κιούρος, Δρόσος Χ,46' Κίτσιος, ΧΑΣΙΩΤΗΣ, ΠΑΚΑΠΟΥΚΑΣ Β.