Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010

Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΑΡΗΣ ΜΗΛΙΑΣ 2-1 (2-0) - Επιστροφή στις νίκες...

Αποφασισμένη για τη νίκη η Α.Ε.Π. Βατολάκκου, παρατάχθηκε με 3 νέα πρόσωπα στο βασικό της σχήμα και πήρε πολύτιμη νίκη στο εντός έδρας αγώνα με τον ΑΡΗ ΜΗΛΙΑΣ. Η Α.Ε.Π. είχε τον πρωτοβουλία και την κατοχή της μπάλας και πέτυχε δύο... τέρματα στο α' μέρος, απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, που ισορρόπησε, πίεσε και απείλησε για ένα 20' λεπτο στο 2ο ημίχρονο μετά την αποβολή του Ασλανίδη στο 63', και μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.
 ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
19' φάουλ που εκτέλεσε ο Καραπάς, απέκρουσε ο Καλύβας, την επαναφορά ο Ασλανίδης, από καλή θέση το πλασέ μπλόκαρε σταθερά αυτή τη φορά ο Καλύβας.
25' σουτ του Φασούλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
33' φάουλ με εκτελεστή τον Μελά, την κεφαλιά ο Βάσος πάνω από τα δοκάρια του Καλύβα.
36' ασίστ του Ασλανίδη στον αμαρκάριστο Ντεμάι που κινήθηκε στον κενό χώρο, πλάσαρε με επιτυχία τον Καλύβα 1-0.
39' δυνατό σουτ του Μελά, απομάκρυνε προς στιγμή ο Καλύβας, την επαναφορά ο Μαγιάννης με άψογο πλασέ διπλασίασε για την ομάδα του σε 2-0.

β' ημίχρονο
63' Η Α.Ε.Π. μένει με 10 παίκτες.....αποβολή του Δ. Ασλανίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
64' πλασέ του Στ. Δεληβού απέκρουσε ο Αποστολίδης, την επαναφορά πάλι ο Δεληβός και το πλασέ που επιχείρησε να περνά ελάχιστα άουτ.
66' κόρνερ με εκτελεστή τον Γκορουμάνο, το σουτ του Ντεμάι έβγαλαν πάνω από την γραμμή οι αμυντικοί του Αρη Μηλιάς.

74' σέντρα του Στ. Δεληβού στην περιοχή, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί όπως θα ήθελε, μιας και καλύτερα τοποθετημένος ο Αποστολίδης μπλόκαρε σταθερά.

75' σουτ του Δεληβού, με εκπληκτική απόκρουση ο Αποστολίδης παραχώρησε κόρνερ.
76' πάσα του Φίλιου στον αμαρκάριστο Γρίδα, το πλασέ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Αποστολίδης.
78' σουτ του Φασούλα, πέρασε ελάχιστα άουτ.
90'  καλή συνεργασία του Καραπά με τον Γκορουμάνο,  η πάσα στον κενό χώρο για τον Γεωργιάδη, το πλασέ του μπλόκαρε ο Καλύβας.
90+ σέντρα στην μικρή περιοχή της Α.Ε.Π., η κεφαλιά του Στ. Δεληβού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αποστολίδη 2-1.
90+ ακόμη μία καλή πάσα του Γκορουμάνου στον Γεωργιάδη, να πλασάρει από καλή θέση άουτ.

Πολύ καλή η διαιτησία: Καραλιόλιου, Στεργιόπουλου και Δροβατζήκα.

Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ (Σάκης Ανδρεόπουλος): Αποστολίδης,  Ντενίς  Καραπάς, Τζιαμπίρης, Κώτσης, Αγγ. Παπαδόπουλος (79' Βουτσής), Κ. Παπαδόπουλος, Βάσος, Μαγιάννης (46΄Γκορουμάνος,), Μελάς (87' Δ. Γεωργιάδης), Δ. Ασλανίδης.

ΑΡΗΣ ΜΗΛΙΑΣ (Βασίλης Τζημόπουλος):  Καλύβας, Γ. Δεληβός, Νερκίζογλου, (62'Γρίδας) Ελ. Αράπογλου, Χρυσής, Π. Φίλιος, Στ. Δεληβός, Γιαννούλας, Ι. Αράπογλου, Φασούλας, Παπαιωάννου (57' Σιώτας).