Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019

ΜΠΑΣΚΕΤ Β ΕΘΝΙΚΗ (ΒΟΡΡΑΣ): Ευκαρπία-Πρωτέας Γρεβενών 72-74 - Δείτε όλα τα αποτελέσματα

Νίκη του Πρωτέα μέσα στην Ευκαρπία της τοπικής ομάδας, με σκορ 72-74.

Ακόμη μια μεγάλη εκτός έδρας  νίκη για την ανδρική ομάδα του Φ.Ο.Πρωτέα Γρεβενών ,καθώς επικράτησε δύσκολα ,στο Κλειστό της Ευκαρπίας ,του Π.Σ.Ευκαρπίας με σκόρ 72-74 ,για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής,

Η ομάδα των Γρεβενών ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκόρ με 23-14 στο α΄δεκάλεπτο ,στη συνέχεια όμως ισορρόπησε το παιχνίδι και πήρε το προβάδισμα λίγο πριν τη λήξη του β΄δεκάλεπτου  ,με τους γηπεδούχους να παίρνουν βραχεία κεφαλή στο ημίχρονο με 41-40.

Κάπως έτσι κύλησε και το γ΄δεκάλεπτο ,το οποίο τελείωσε με 61-58 υπέρ της ομάδος της Ευκαρπίας.

Στο δ΄δεκάλεπτο ο Πρωτέας βρέθηκε πίσω στο σκόρ με 68-60 τρία λεπτά περίπου πριν τη λήξη ,όμως με τεράστια ψυχικά αποθέματα ,έκανε την μεγάλη ανατροπή και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια του Πρωταθλήματος.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 24-11-2019  στο ΔΑΚ Γρεβενών ,με αντίπαλο τον ΓΑΣ Κομοτηνής.

Τα δεκάλεπτα: 23-14, 41-40, 61-58, 72-74.

Διαιτητές: Φακίτσας.-Τσουμαχίδης-Μαραμής.

Π.Σ.Ευκαρπίας (Νίκου): Γκαβέζος 9, Τουλούπης 14 (1), Βαρίτης 12(2), Κιούρκας 6(1), Χαρτόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Χολέβας 5,  Ουλουσίδης , Απιδόπουλος, Πλεξίδας 13(2),Xαντζίδης 6 ,Πρεδράρης.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας ,Σισμάνης 6, Μαλούτας 15 (2), Μιχαηλίδης 10 (3), Βλάχος 8, Μπέσσας , Τακίδης 5 , Μαλιούρας , Μακρής 12(2), Πεχλιβανίδης 2, Κλωνάρας 16.