Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2023

Β' Εθνική Γυναικών: Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψαν από την Δράμα οι Σειρήνες Γρεβενών αλλά βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας.. (εικόνες)

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψαν από την Δράμα οι Σειρήνες.

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, η ομάδα μας προηγήθηκε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με δυνατή εκτέλεση φάουλ της Μουρατίδου.

Στη επανάληψη, οι Δραμινές αύξησαν την πίεση τους και σε διάστημα τεσσάρων λεπτών ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και προηγήθηκαν με 2-1.

Οι Σειρήνες που δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, βρήκαν τα ψυχολογικά αποθέματα και ισοφάρισαν στο 84’ σε 2-2 με κοντινό πλασέ της Τάσιου.

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν: Κωνσταντινίδου (Τ), Ισπογλίδου, Δρακάκη(Πατσιούρα), Αγγελίδου, Μουρατίδου, Κελεμένι, Αμαραντίδου, Παππά(Τάσιου), Βλάχου, Μπόζιαρη, Κωσταρέλλα

Στον πάγκο βρέθηκαν: Στεργιούλα, Σαρουσαββίδου, Μαυρίδου, Τσαρτσαράκη, Τσιάλτα, Ανθιμίδου, Φίλιου

Οι ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ με 14 βαθμούς, συγκατοικούν στην πρώτη θέση του 1ου Ομίλου της  Β’ Εθνικής με την Ροδόπη ‘87.