Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2023

Γυναικείο ποδόσφαιρο Α Εθνικής: Ήττα για τις Σειρήνες μέσα στα Γρεβενά από τον Βόλο - (εικόνες) - Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Η επόμενη (3η) αγωνιστική

Οι Σειρήνες,  στο πρώτο τους παιχνίδι στην Α Εθνική, γνώρισαν την ήττα μέσα στα Γρεβενά από την ομάδα Βόλος 2004 με σκορ

1-0.

Η ομάδα μας, στην καλύτερη της εμφάνιση από την περσινή αγωνιστική περίοδο έως και σήμερα δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα!

Η φιλοξενούμενη ομάδα εκμεταλλεύτηκε το μοναδικό λάθος της ομάδας και προηγήθηκε στο 3ο μόλις λεπτό!

Από κει και πέρα οι Σειρήνες είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και με έναν επιθετικό μονόλογο οδήγησε την αντίπαλη ομάδα να παίξει με βαθιές μπαλιές χωρίς να δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα μας!

Οι Σειρήνες κυνήγησαν το γκολ, έχασαν ευκαιρίες με κορυφαία όλων το χαμένο πεναλτι της Τάσιου που απέκρουσε η τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε ακόμα περισσότερο, έκλεισε στο μισό γήπεδο τον Βόλο και έχασε τεράστια ευκαιρία να σώσει την παρτίδα όταν στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης η Μποζιάρη δεν κατάφερε να σκοράρει από το σημείο του πεναλτι!

Αρχική 11αδα:
Μπουρτούνη(Τ), Δάδιου, Αγγελίδου, Μουρατίδου, Ισπογλίδου, Κελεμένι, Αμαραντίδου, Τάσιου, Φραγκοπούλου, Κωσταρέλα, Βλάχου
Αλλαγές: Μπόζιαρη, Μπούκα

Εικόνες:

Στα υπόλοιπα:

Για τη 2η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών, και πρώτη που διεξήχθη πλήρης, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 τα Τρίκαλα με γκολ στις καθυστερήσεις. Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 5-2 την Καστοριά. ΑΕΚ και ΑΕΛ έμειναν στο 0-0. Ο ΑΟ ΡΕΑ πέρασε νικηφόρα με 0-3 από την Καρδίτσα επί των Ελπίδων. Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 0-4 την Ολυμπιάδα στον Υμηττό, πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη της στην Α’ Εθνική. Ο ΟΦΗ νίκησε με 2-0 τις Νέες Ατρομήτου.