Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2023

Ποδόσφαιρο Α’ Εθνική Γυναικών: ΠΑΟΚ - Σειρήνες Γρεβενών 8-0 - Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Για την 6η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών, ο ΠΑΟΚ νίκησε με

8-0 τις Σειρήνες Γρεβενών, ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα με 0-2 από τη Λάρισα, η ΑΕΚ επικράτησε με 5-0 των Ελπίδων Καρδίτσας, ο ΟΦΗ εκτός έδρας 1-3 την Ολυμπιάδα Υμηττού, ΡΕΑ και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι 2-2, οι Νέες Ατρομήτου 1-3 στην έδρα του Βόλου και τα Τρίκαλα νίκησαν 2-0 την Καστοριά

Ο αγώνας:
Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Women's Football League ο ΠΑΟΚ Morris, επικρατώντας των Σειρήνων Γρεβενών με 8-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Ο ΠΑΟΚ Morris παρατάχθηκε με αρχική ενδεκάδα τις: Νίχαους, Γκούνη, Θεοδωράκη, Δοϊρανλή, Γιαννακά, Στράντζαλη, Χαλατσογιάννη, Μήτκου, Ακίντα, Παπαδοπούλου και Χέλμβαλ.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε κυριαρχικά, έχοντας την κατοχή συνέχεια στα πόδια του, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά.

Στο 12ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ Morris άνοιξε το σκορ, με την Παπαδοπούλου να παίρνει το ριμπάουντ μετά από χαμένη ευκαιρία της Μήτκου, γράφοντας το 1-0.

Η πίεση του Δικεφάλου ήταν διαρκής, με τις «ασπρόμαυρες» να βρίσκουν και δεύτερο τέρμα, και πάλι από την Παπαδοπούλου, η οποία με άπιαστο αριστερό σουτ έκανε το 2-0.

Η Αντιγόνη Παπαδοπούλου δεν άργησε να ολοκληρώσει το χατ-τρικ της, με την Ελληνίδα διεθνή επιθετικό με λόμπα στο 34' να διαμορφώνει το 3-0.

Δύο λεπτά αργότερα, με όμορφη συνεργασία μεταξύ Χέλμβαλ, Δοϊρανλή και Ακίντα, ο Δικέφαλος έκανε γρήγορα το 4-0, με δράστρια την Κενυάτισσα επιθετικό. Με το 4-0 να είναι και τελικό αποτέλεσμα για το πρώτο ημίχρονο.

Με το πόδι πατημένο στο... γκάζι ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Morris. Στο 46' έγινε το 5-0 με αυτογκόλ, ένα λεπτό αργότερα η Παπαδοπούλου με κεφαλιά έκανε το 6-0, με τον καταιγισμό των γκολ να συνεχίζεται από την Ακίντα να πετυχαίνει στο 51' το 7-0.

Το... κερασάκι στην οκταόροφη τούρτα του ΠΑΟΚ Morris έβαλε η Μήτκου, η οποία με σουτ... έγραψε το 8-0 στο 52'.

Στη συνέχεια, ο Δικέφαλος έψαχνε το γκολ, δημιουργώντας ευκαιρίες και παίζοντας σε υψηλό ρυθμό. Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης το σκορ δεν άλλαξε, με το 8-0 να είναι και τελικό.