Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

Ποδόσφαιρο Α’ Εθνική Γυναικών: ΤΡΙΚΑΛΑ 2011 - ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 3-0 - (εικόνες)

Καλή εμφάνιση για τις Σειρήνες με το 3-0 να μην αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και έφτασε κοντά στο γκολ όταν η Τάσιου από πλάγια θέση πλάσαρε πάνω στη Νάση!

Μία καλή στιγμή είχαν και τα Τρίκαλα αλλά η κεφάλια της Μπουζίνου πέρασε πάνω από τα δοκάρια της Μπουρτούνη!

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Τρίκαλα είχαν τον έλεγχο χωρίς όμως να απειλούν ιδιαίτερα μέχρι και το 64’ όταν η Μπουζίνου άνοιξε το σκορ με πλασέ σε κενή εστία!

Το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Το 2-0 ήρθε στο 90’ με εύστοχη εκτέλεση πεναλτι της Μπετανκούρ ενώ η ίδια παίκτρια σε κόντρα επίθεση στο 95ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Αρχική 11αδα: Μπουρτούνη(Τ), Αμαραντίδου, Μουρατίδου, Αγγελίδου, Δάδιου, Κελεμενι, Μπούκα, Τάσιου, Situma, Βλάχου, Κωσταρέλα
Αλλαγές: Dorcas, Ισπογλίδου, Μπόζιαρη