ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ ΟΕ

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ  ΟΕ
Κάντε ΚΛΙΚ στις εικόνες

Δευτέρα 8 Απριλίου 2024

“Έπεσε από το καμπαναριό” και…γλίτωσε η Κοζάνη-Σημαντικός βαθμός με ανατροπή μετά το σοκ του ημιχρόνου-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

“Έπεσε από το καμπαναριό” και…γλίτωσε η Κοζάνη το απόγευμα της Κυριακής,

καθώς “επέστρεψε” από το δραματικό 0-2 του Καμπανιακού στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, παίρνοντας τελικά την ισοπαλία με 2-2 αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες παίκτες από το 45ο λεπτό.

Οι παίκτες του Άγγελου Διγκόζη είδαν τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι στο 22ο λεπτό με τον Λαγωνίδη και να προηγούνται στο 37΄με τον Γιουκούδη, ενώ στο 45ο λεπτό βρέθηκαν με δέκα παίκτες μετά από κόκκινη κάρτα που δέχθηκε για φάουλ, ως τελευταίος παίκτης και με τον επιθετικό σε προφανή θέση για γκολ, ο Ίτσιος. Αμέσως μετά ο Τότσκα με τρομερή εκτέλεση έκανε το 0-2 “παγώνοντας” το γεμάτο κόσμο ΔΑΚ, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με πολλές αποδοκιμασίες για τον προπονητή των “κόκκινων” Άγγελο Διγκόζη.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος οι παίκτες της Κοζάνης μπήκαν πολύ καλύτερα και στο 48′ μείωσαν σε 1-2 με τον Σουλιώτη, που σκόραρε και πάλι με κεφαλιά, για να έρθει ο Σιατραβάνης στο 66′ να διαμορφώσει το τελικό 2-2, μετά από μεγάλο λάθος της άμυνας του Καμπανιακού, ο οποίος είχε ένα ακόμη δοκάρι στο 1-2, με τον Μπούση.

Κοζάνη (Διγκόζης): Καραγκιόζης, Πάνος, Ίτσιος, Σουλιώτης, Τάτσης, Σιατραβάνης, Νάτσης, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Μαξίμοβιτς, Γραμμένος.

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος, Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μανιός, Μπούσης, Έππας, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Τότσκα.