Κάντε ΚΛΙΚ στην εικόνα

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ ΟΕ

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ  ΟΕ

Πέμπτη 25 Ιουλίου 2024

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Δεν ξανάγινε! Το Μαρόκο-Αργεντινή τελείωσε 2-2 και τελικά έγινε… 2-1 δύο ώρες μετά

Με ένα απόλυτο φιάσκο στο ποδοσφαιρικό τουρνουά ξεκίνησαν οι Ολυμπιακοί Αγώνες 2024.

Η αναμέτρηση του Μαρόκου με την Αργεντινή έγινε 2-2 στο… 15ο λεπτό των καθυστερήσεων και στους πανηγυρισμούς σημειώθηκαν επεισόδια, καθώς οπαδοί του Μαρόκου πετούσαν κροτίδες και αντικείμενα στους παίκτες της Αργεντινής.

Ορισμένοι εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και οι παίκτες πήγαν στα αποδυτήρια, θεωρώντας πως ο διαιτητής είχε σφυρίξει τη λήξη, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται ισόπαλο.

Μόνο που… δεν έγινε έτσι. Όσο οι ομάδες ήταν στα αποδυτήρια, έγινε έλεγχος στο  VAR και το γκολ δεν μέτρησε. Έτσι, οι ομάδες βγήκαν να παίξουν για άλλα τρία λεπτά και τελικά μετά από… 230 λεπτά, το παιχνίδι τελείωσε 2-1 υπέρ του Μαρόκου!

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες ειδοποιήθηκαν μετά από σχεδόν μία ώρα ότι το παιχνίδι είχε διακοπεί και θα συνεχιστεί για τρία ακόμη λεπτά, με το γκολ της ισοφάρισης να ακυρώνεται με… δύο ώρες καθυστέρηση.