Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - Π. Ν. ΠΟΝΤΙΝΗΣ 3 - 5 (2-5)

ΣΑΒΒΑΤΟ 15 - 1 - 2011
ΓΗΠΕΔΟ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ

Απογοήτευση επικρατεί στο συγκρότημα του Σάκη Ανδρεόπουλου, καθώς η Α.Ε.Π. στραβοπάτησε στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου (ήττα για δεύτερη συνεχή αγωνιστική εντός έδρας), κόντρα στην φαινομενικά αδύναμη ομάδα της Ποντινής... Η σοβαρότητα, η χαλαρότητα, τα λάθη και οι απουσίες αρκετών ποδοσφαιριστών των γηπεδούχων, έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν 5 φορές στο πρώτο ημίχρονο στην εστία τους, ενώ στο δεύτερο δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το ματς, καθώς οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν για 30' με 9 παίκτες.

ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ
α' ημίχρονο
1' Ο Παναγιωτίδης τροφοδότησε τον αμαρκάριστο Καρατζά μέσα στην περιοχή που με πλασέ έκανε το 0-1.
8' Κάθετη πάσα του Σάλου στον Δ. Γεωργιάδη, μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε τον Αραβόπουλο ο οποίος απέκρουσε, στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης πλασάρει για δεύτερη φορά πάνω στον Αραβόπουλο.

9' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Τσιούρη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και με σουτ ο Ντεμάι ισοφαρίζει 1-1.

12'  Γέμισμα στον Παναγιωτίδη που βρήκε με πλασέ τα δίχτυα του Αποστολίδη 1-2.

15' Καλός συνδυασμός Παπαδόπουλου, Τσιούρη, με τελευταίο αποδέκτη τον Δ. Γεωργιάδη, το πλασέ του για ακόμη μια φορά απέκρουσε ο Αραβόπουλος.
16' Καλό σουτ του Βάσου έξω από την περιοχή, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Αραβόπουλο και ισοφαρίζει 2-2.

17' Μακρινό σουτ του Καρατζά η μπάλα στα δίχτυα του Αποστολίδη 2-3.

33' Ελεύθερο χτύπημα του Αποστολίδη, η μπάλα στο κέντρο του γηπέδου στα πόδια του Τομπουλίδημ απ' ευθείας το σουτ εύστοχο στην κενή εστία  2-4.

36' Μακρινό σουτ του Καρατζά, άστοχη κίνηση του Αποστολίδη 2-5.

β' ημίχρονο
 46' Καλή πάσα του Τσιούρη στον Ασλανίδη, με πλασέ μειώνει σε 3-5.
65' Σέντρα του Κ. Παπαδόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, το σουτ του Σάλου έβγαλε σε κόρνερ με υπερένταση ο Αραβόπουλος.
83' Κόρνερ του Παναγιωτίδη, η μπάλα πέρασε από όλους τους αμυντικούς της ΑΕΠ και φτάνει στον Κουμπούρα, ο οποίος εξ επαφής πλάσαρε άουτ.
88' Σέντρα του Παπαδόπουλου στιν Ασλανίδη, το πλσσέ πάνω από τα δοκάρια.
90' Σουτ του Ασλανίδη πέρασε ελάχιστα άουτ.
90+ Σουτ του Καραπά, σωτήρια επέμβαση του Αραβόπουλουσε κόρνερ.
90+ Εξ επαφής το πλασέ του Σάλου, απέκρουσε ακόμη μια φορά ο Αραβόπουλος.
Καλή η διαιτησία: Δροβατζήκα, Ρίγκου, Αλεξίου (Γρεβενών).
Αποβλήθηκαν με 2η κίτρινη (Κόκκινη) 58'  Μάστορας και στο 60' ο Τομπουλίδης, επίσης με 2η κίτρινη.
Α.Ε.Π. Βατολάκκου Σ. Ανδρεόπουλος: Αποστολίδης, Τσιούρης, Βάσως, Σάλος, Κεντεποζίδης,  Σ. Γεωργιάδης (59' Παπαδόπουλος Αγ.), Καραπάς, Σπυρόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Ντεμάι, Δ. Γεωργιάδης (34' Ασλανίδης).
Ποντ. Νεολ. Ποντινής Κ. Ρουσιάδης: Αραβόπουλος, Μπανάτσας, Π. Ισπογλίδης, Κερασιώτης, Παπαγρηγορίου, Μάστορας, Ι. Καραγιάννης (72' Ταραμάνης - 82' Σπανούδης), Τομπουλίδης, Παναγιωτίδης, Καρατζάς (63'  Γ. Καραγιάννης), Κουμπούρας.