Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017

Grevena TV || Μπάσκετ Γ Εθνική (3ος όμιλος): Πρωτέας Γρεβενών – Βίκος Ζαγοροχώρια 62-44 (εικόνες + video)

Μπορεί η διαφορά στο σκορ να δείχνει εύκολη νίκη για την ομάδα
του Πρωτέα απέναντι στην ομάδα του Βίκου Ζαγοροχωρίων, στην πραγματικότητα όμως αυτή διαμορφώθηκε μετά το τρίτο δεκάλεπτο, αφού μέχρι τότε οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με την ομάδα των Ιωαννίνων να καταφέρνει να… παίρνει κεφάλι.
Τελικά, οι άντρες του Γιάννη Χασιώτη, στο πλαισιο της 16ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής, νίκησαν στο κλειστό των Γρεβενών, και με την πολύτιμη βοήθεια του Βασίλη Κόττα που επέστρεψε στην ενεργό δράση, με 62-44.

Στο ημίχρονο του αγώνα, οι Junior μπασκετμπολίστες του Πρωτέα, έδωσαν τον..δικό τους αγώνα:

Πολλές εικόνες στο facebook

Δεκάλεπτα: 15-13, 27-30, 62-44
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ.-Χατζηκώστας
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κλωνάρας Ν. 13 (3), Μπαρτζώκας 3 (1), Ρίγκος 9 (1), Κολοβός 3 (1), Συλλάκος, Μητρόπουλος, Κιούρκας 13 (2), Κόττας 14 (1), Τζήμος 3 (1), Χατζόπουλος 4.
Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 11 (1), Αντωνίου 3, Τώνης 2, Τζοβάρας 15 (2), Νικηφορίδης 2, Τάσσης 3, Γιωτάκης 8.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:
Τιτάνες Παλαμά-Απόλλων Καλαμαριάς 44-37(20΄), 55-50(30΄), 75-57(τελικό)
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αριστοτέλης Φλώρινας 21-18(10΄), 39-29(20΄), 59-46(30΄), 80-63(τελικό)
Αιγινιακός-ΓΣ Φαρσάλων 32-47(30΄), 54-75(τελικό)
Νικόπολη Πρέβεζας-Εύαθλος Πολυκάστρου 85-69(τελικό)
ΠΣ Ευκαρπίας-Διόσκουροι Κοζάνης 51-57(30΄), 63-82(τελικό)
ΓΣ Ελίμειας-ΓΑΣ Μελίκης 19-23(10΄), 48-36(20΄), 66-53(30΄), 76-67(τελικό)