Δευτέρα 10 Αυγούστου 2020

Συγχαρητήριο μήνυμα του Αντιπεριφερειάρχη ΠΕ Γρεβενών Γιάννη Γιάτσιου σε όλους τους Γρεβενιώτες αθλητές που κέρδισαν μετάλλια στους Πανελλήνιους αγώνες στιβου που έγιναν στην Πάτρα

Η χθεσινή ημέρα, Κυριακή, 9/8/2020, ήταν μία λαμπρή ημέρα για τον στίβο, για τα Γρεβενά και για τους πρωταθλητές τους.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου που πραγματοποιήθηκε στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας, η Ελένη Κουτσαλιάρη κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στο άλμα εις μήκος γυναικών αλλά και στην κατηγορία  Κ23.
Η Ιωάννα Πέτρου κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στα 3.000 μέτρα μετ΄ εμποδίων και χρυσό στην κατηγορία Κ23.
Η Ιωάννα Ζάκα στο άλμα εις ύψος και ο Χρήστος Κοτίτσας στα 800 μέτρα, κατέκτησαν την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο. Ο Θεόδωρος Μηνασίδης στο ακόντιο κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.
Οι χαμογελαστοί και πείσμονες αθλητές των Γρεβενών, αντιμαχόμενοι σε κάθε αντιξοότητα, έφεραν μετάλλια και νίκες στη συλλογή τους αλλά και στα Γρεβενά.
Ο αγώνας τους ήταν προσωπικός, δύσκολος και μοναχικός, όπως καλά γνωρίζουν οι Πρωταθλητές, και η αξία είναι αποκλειστικά δική τους.

Ο αγώνας της Περιφερειακής Ενότητας Γρεβενών και της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας είναι και θα είναι η υποστήριξη των αθλητικών υποδομών προκειμένου να έχουν ένα υποστηρικτικό των προσπαθειών τους περιβάλλον.