ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ ΟΕ

ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ Α & Γ  ΟΕ
Κάντε ΚΛΙΚ στις εικόνες

Κυριακή 28 Απριλίου 2024

Α’ Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών, 24η αγωνιστική : Ο.Φ.Η. - ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 4-2 - (εικόνες)

Αξιόλογη προσπάθεια από τις ΣΕΙΡΗΝΕΣ που μπορούσαν να αποσπάσουν θετικό αποτέλεσμα!

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ είχε τον έλεγχο, απείλησε με μακρινά σουτ τα οποία απέκρουσε εντυπωσιακά η

Μπουρτούνη που βρέθηκε σε καλή μέρα!

Οι Σειρήνες ήταν αυτές που είχαν την πρώτη κλασική ευκαιρία όταν η Situma βρέθηκε μόνη της απέναντι στην τερματοφύλακα των γηπεδούχων αλλά προς έκπληξη όλων έστειλε την μπαλα αουτ!

Αμέσως μετά ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ της Καλαμπεροβα!

Οι Σειρήνες αντέδρασαν και 4 λεπτά μετά ισοφάρισαν σε 1-1 με κοντινό σουτ της Αγγελίδου, που ήταν και σκορ ημιχρόνου!

Ο ΟΦΗ πήρε προβάδισμα με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ενώ στο 69’ η Ριμπάσκα έκανε το 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

Οι Σειρήνες αντέδρασαν και 5 λεπτά αργότερα μείωσαν σε 3-2 με δυνατό σουτ της Situma.

Στη συνέχεια τα κορίτσια μας έψαξαν την ισοφάριση αλλά ο ΟΦΗ ήταν αυτός που βρήκε γκολ στο 81’ κάνοντας το τελικό 4-2.

Αρχική 11αδα: Μπουρτουνη(Τ), Δάδιου, Αγγελίδου, Αμαραντίδου, Μουρατίδου, Μπούκα, Dorcas, Φραγγοπούλου, Κελεμενι, Situma, Βλαχου

Αλλαγές: Κωσταρέλα, Τάσιου, Μπόζιαρη, Πατσιούρα

➡️ Με το μήνυμα «Όλες απαντάμε, αν αγγίξεις μία», από τον στίχο του σχετικού τραγουδιού, με την πρωτοβουλία του ΠΣΑΠΠ, οι παίκτριες της Α’ Εθνικής στέλνουν ηχηρό μήνυμα εναντίον της βίας κατά των γυναικών.

Συγκεκριμένα, στα παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής, οι παίκτριες κατά την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο φορούν μπλουζάκια με το συγκεκριμένο μήνυμα.

Ενώ ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών και Ποδοσφαιριστριών, έκανε σχετική ανάρτηση:

Θα αγωνιστούμε…. χωρίς φόβο

Θα αγωνιστούμε με τη σκέψη πως… κάθε λεπτό σχεδόν κάθε μέρα θρηνούμε μια κόρη αδερφή και μητέρα