ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΤΕΑΣ - Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 3-2 (0-1)...

ΚΥΡΙΑΚΗ 24-10-2010
ΓΗΠΕΔΟ ΙΤΕΑΣ
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ, ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ!!!..
Δεν τα κατάφερε η Α.Ε.Π. να πάρει τους πολύτιμους 3 βαθμούς της νίκης που είχε στην κατοχή της για 50 λεπτά και έδωσε το δικαίωμα στην γηπεδούχο ομάδα να κάνει την ανατροπή του σκορ σε 2-1, σε ένα αμφίρροπο 2ο ημίχρονο και ενώ η Α.Ε.Π. αγωνίστηκε με 10 παίκτες από το 74' λόγω αποβολής του Κώτση με 2η κίτρινη κάρτα, έφερε το ματς στα ίσα στο 90'.
Δεν άντεξε όμως την πίεση του Κεραυνού Ιτέας, που πήρε το τρίποντο πριν το τελευταίο σφύριγμα της συνάντησης. Τελικό σκορ του αγώνα 3-2.
ΦΑΣΕΙΣ & ΓΚΟΛ

α' ημίχρονο
οι πανηγυρισμοί του Γκορου!!!
6' πάσα του Μαγιάννη στον Γκορουμάνο, που επιχείρησε καλό σουτ και έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Μωυσίδη 0-1.
8' καλό σουτ του Μελά, με εκπληκτική απόκρουση ο Μωυσίδης έβγαλε σε κόρνερ.

36' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκορουμάνου, η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του "ΚΕΡΑΥΝΟΎ".
38' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

β' ημίχρονο

49' λάθος της άμυνας εκμεταλλεύτηκε Νικολαίδης και με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.
55' ο Νικολαίδης με έξυπνη ενέργεια απέφυγε τον Βάσο και με καταπληκτικό σουτ, έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Αποστολίδη 2-1.
57' πολύ καλό σουτ του Γκορουμάνου, με υπερένταση ο Μωυσίδης έβγαλε σε κόρνερ.
65' ασίστ του Νικολαίδη στο Σούλα, το πλασέ από καλή θέση, άουτ.
77' καλό σουτ του Ντεμάι, με δυσκολία ο Μωυσίδης σε κόρνερ.
82' καλό σουτ του Ντεμάι, δεν βρήκε στόχο.
83' καλή σέντρα του Σούλα στον Βλάχο, από κοντά το πλασέ, μπλόκαρε σταθερά ο Αποστολίδης.
89' καλή συνεργασία Σούλα με Βλάχο, για ακόμη μία φορά ο Αποστολίδης έδιωξε τον κίνδυνο από την εστία του.
90' πλάγιο άουτ με εκτελεστή τον Γκορουμάνο στη μικρή περιοχή, κακή έξοδος του Μωυσίδη, την κεφαλιά ο Σπυρόπουλος, η μπάλα στα δίχτυα 2-2.
90+ σέντρα του Σούλα, την κεφαλιά ο Βλάχος ανενόχλητος, άουτ.
90+ σύγχυση στην άμυνα της Α.Ε.Π., ο Καραγιάννης με προβολή προ του Γκορουμάνου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αποστολίδη 3-2.
Μέτρια η διαιτησία: Λαζόγκα, Βακσεβάνου και Αμανατίδη του συνδέσμου Κοζάνης.

Κερ. Ιτέας: (Γ. Μπαλιάκας) Μωυσίδης, Μανουσαρίδης, Παλιμάρκος, Δαλιάνης, Βρώικος, Χ. Καραγιάννης, Σούλας, Ματσαρίδης, Νικολαίδης (85' Β. Βασιλόπουλος), Ι. Νατσιόπουλος (71' Βλάχος), Σπ. Βασιλόπουλος (46' Δασκαλόπουλος).

Α.Ε.Π. Βατολάκκου: (Σ. Ανδρεόπουλος) Αποστολίδης, Κώτσης, Αγ. Παπαδόπουλος, Καραπάς, Σπυρόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Βάσος, Ντεμάι, Μαγιάννης (90' Δ. Γεωργιάδης), Μελάς (66' Σ. Γεωργιάδης), Γκορουμάνος.