Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2011

EΠΣ Κοζάνης: Γαλατινή - Κοζάνη 2004 3-2 (5η αγωνιστική)

Κοζάνη 2004..Λίγη τύχη να 'χε !!!

Με την τύχη της τα έχει η ομάδα της Κοζάνης 2004 που για έναν ακόμη αγώνα δεν πήρε αυτό που της άξιζε. Για δεύτερο σερί αγώνα οι νεαροί παίκτες του Στ. Γκουρτσούλη γνωρίζουν την..
ήττα στις καθυστερήσεις με 3-2.
Η Κοζάνη 2004 , , πάλεψε, σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο.Το 2-0 που διαμορφώθηκε νωρίς στο Β΄ημίχρονο για τους γηπεδούχους , έγινε 2-2 για τους φιλοξενούμενους αλλά στό τέλος δεν κατάφεραν να πάρουνε ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας, αφου στο 91΄ο Γκαργκάλας έδωσε την νίκη στην Γαλατινή.Το πρώτο ημίχρονο ήταν ποιοτικά μέτριο με την Γαλατινή να είναι καλύτερη και να δημιουργεί ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορεί να σημειώσει κάποιο γκολ.Το δεύτερο ημίχρονο τα είχε όλα, 5 γκολ , πέναλτι, αποβολή και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων.

Φάσεις και γκολ :

Στο 5΄σουτ του Γκαργκάλα , μπλοκάρει ο Κρικέλης.΄
Στο 7΄φάση γκαρμπόν με τον Γκαργκάλα να σουτάρει και να διώχνει εντυπωσιακά ο Κρικέλης.
Στο 24΄σουτ Κυπίρτογλου , άουτ.
Στο 30΄κόρνερ με τον Ηλία κεφαλιά του Παπανώτα, διώχνει με γροθιές ο Κρικέλης.
Στο 42΄σουτ του Νούσια μπλοκάρει ο Μακρής
Στο 47΄φάουλ του Ευαγγελόπουλου , μπλοκάρει ο Μακρής.
Στο 49΄ατομική προσπάθεια και σουτ Γκαργκάλα μπλοκάρει ο Κρικέλης.
Στο 51΄ με κοντινό πλασέ οΓκαργκάλας, ανοίγει το σκορ 1-0
Στο 53΄δυνατο σουτ Χωλόπουλου απο 30 μέτρα , διώχνει σε κόρνερ ο Μακρής.
Στο 60΄σύγχυση στην άμυνα της Κοζάνης 004 , η μπάλα θα φτάσει στον Μανώλη που θα τη στείλει πρώτα στο κάθετο δοκάρι και μετά στα δίχτυα 2-0.
Στο 74΄΄ο Γκαργκάλας θα βγεί τετ ατετ , αλλά ο νεαρός Κρικέλης θα πέσει σωτήρια και θα αποκρούσει με τα πόδια.Στην επαναφορά νέο σουτ Μανώλη αουτ
Στο 79΄ο Εράλντι θα βγάλει τον Μπακαλίδη σε θέση βολής κι αυτός με ψύχραιμο πλασέ θα μειώσει σε 2-1
Στο 80 ΄δυνατό σουτ Χωλόπουλου λίγο έξω.
Στο 82΄ωραίος συνδυασμός Εράλντι, Ζιαζιά , Μπακαλίδη , σουτ του τελευταίου μπλοκάρει ο Μακρής.
Στο 84΄ο Μπακαλίδης θα κερδίσει πέναλτι. Το εκτελεί ο ίδιος και ισοφαρίζει σε 2-2
Στο 88΄ απ ευθείας κόκκινη στον Καραγκούνη (χτύπησε αντίπαλο.)
Στο 92΄με προσωπική ενέργεια ο Γκαργκάλας θα δώσει την νίκη στην ομάδα του 3-2.

Γαλατινή: Μακρής, Κατσιάς, Καρανάστος, Τσακμάκης, Λαζής Χ. Παπαιωάννου,Ηλίας, Καραγκούνης, Γκαργκάλας, Μανώλης (75΄Λαζής Ζ)

Κοζάνη 2004: Κρικέλης, Νούσιας, Γκουλιαβέρας, Μυλωνάς , Αργυρόπουλος, Γκουζγκούνης , Χωλόπουλος, Κυπίρτογλου(59΄Εράλντι), Ζιαζιάς, Μπακαλίδης, Ευαγγελόπουλος (66΄Σιδέρης)

Διαιτητής: Κωτσίδης
Βοηθοί :Μπισούκης , Ιωαννίδης Ν.