Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2011

Γρεβενά Αεράτα - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 5-2 (3-1)

Κυριακή 11/12/2011 - Δ' Εθνική 3ος Όμιλος 6η Αγωνιστική
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Σπουδαία νίκη πήραν τα Γρεβενά Αεράτα επί του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με σκορ 5-2, αποτέλεσμα που τα φέρνει πρώτα στο βαθμολογικό πίνακα του 3ου ομίλου..
Καλύτερη η τοπική ομάδα στο πρώτο μέρος, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 5ο' λεπτό με τον Γολγουζίδη, κατάφερε να ισοφαρίσει γρήγορα με τον Θ. Λάλλο στο 12' και να πάρει προβάδισμα με τους Χ. Μπαλοδήμο στο 24' και Καραγιάννη στο 31'.

Το γκολ της ισοφάρισης με τον Θ. Λάλλο
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν και στο 53ο λεπτό, μείωσαν στο σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γ. Κίτσας.
Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φέρουν το ματς στα ίσα, αλλά βρήκαν μπροστά τους τον τερματοφύλακα των Αεράτων σε καλή μέρα, που δεν επέτρεψε να απειληθεί η εστία του σε καμία φάση.

Με πρωταγωνιστή για ακόμη μία φορά στα δύσκολα, ο Χ. Μπαλοδήμος σε συνεργασία με τον Καραγιάννη, έδωσε τη λύση στο 70΄, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τέταρτο για την ομάδα του.